Užduokite savo klausimą

  Klausimai ir atsakymai

  Laba diena.Noriu paklausti,ar man priklauso soc pasalpa,jei esu išsituokusi,auginu mokyklinio amziaus vaikus,ir pati mokausi pagal bendrojo lavinimo programa,Vakarineja mokykloja,darbo birzoi nestoviu.

  Laba diena, LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS ĮSTATYMO 8 str. 1d. 2p. numato, kad  teisę į socialinę paramą turi asmenys, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, kol jiems sukaks 24 metai ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, bet ne ilgiau, negu jiems sukaks 24 metai.


  Sveiki, esu 25 metų dieninio skyriaus studentė ir gaunu socialinę pašalpą. Jei įsidarbinčiau nepilnu etatu, nuo kokio dydžio algos netekčiau socialinės paramos?

  Jei Jus,  įsidarbintumete ir gautumete darbo užmokestį didesnį negu 102eur. ( atskaičius mokesčius), tada netektumete socialinės paramos. Pagarbiai: Vyresn. socialinių išmokų specialistė        Zita Dudėnienė telef. (845 58 29 98)


  Laba diena,tvarkiausi lapkricio men.soc pasalpa,vyras stovi birzoje musu pajamos tik 74eurai,seimoje 6 asmenys,ar gausiu ja?

  Laba diena,

  Bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jeigu kreipimosi dėl socialinės pašalpos metu atitinka visus LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS

  ĮSTATYMO 6 straipsnyje nurodytus reikalavimus:

  1) bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimo turto, nurodyto šio įstatymo 14 straipsnyje, vertė neviršija turto vertės normatyvo;

  2) pajamos, nurodytos ir apskaičiuotos pagal šio įstatymo 17 ir 18 straipsnius, yra mažesnės už valstybės remiamas pajamas bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui;

  3) kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka bent vieną iš šio įstatymo 8 straipsnyje nurodytų sąlygų, kurioms esant bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į piniginę socialinę paramą.


  Laba diena, esu 24 metų dieninio skyriaus antro kurso studentas, pajamų jokių neturiu. Ar turiu teisę į socialinę pašalpą? Ačiū už atsakymą.

  Vyresni nei 24 metų asmenys, kurie mokosi arba studijuoja aukštojoje mokykloje ir yra įsiregistravę Lietuvos teritorinėje darbo biržoje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje, turi teisę į piniginę socialinę paramą.


  Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-03 10:54