Savivaldybė     Bendruomenės     Kultūra     Paveldas     Sportas     Švietimas

Pasveikinti bronzos medalių laimėtojai „7bet-Lietekabelio“ krepšininkai

Šiandien Panevėžio rajono savivaldybės vadovai pasveikino bronzos medalio laimėtojus – „7bet-Lietkabelio“ krepšininkus, jų trenerį bei klubo vadovus. Jau trečius metus iš eilės Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai pasipuošė „Betsafe-LKL“ čempionato bronzos medaliais. Panevėžiečiai mažojo finalo seriją laimėjo rezultatu 3-1. Panevėžio rajono meras Antanas Pocius džiaugiasi krepšinio komandos „7bet-Lietkabelis“ komandos laimėjimu ir prisipažino, kad stebėjo bene visas komandos varžybas. „Betsafe-LKL“ sezonas baigėsi, tad su komandos treneriu Nenadu Čanaku sutarėme, jog reikia pasveikinti komandą su laimėjimu, kol dar krepšininkai neišsiskirstė poilsiui. Pasibaigus sezonui visada…

Skaityti


Panevėžio rajono mažieji gyventojai susitiko su meno keliautojais

  Velžio, Liūdynės, Miežiškių, Nevėžio, Raguvos, Daniūnų, Ramygalos, Ėriškių ir Upytės mažiausiesiems Panevėžio lėlių vežimo teatro trupė, vadovaujama Antano Markuckio, dovanojo spektaklį „Su sraige aplink pasaulį“. Tai 39-osios teatro vasaros gastrolės su vežimu. „Šios gastrolės mums – ne tik tradicija, bet ir prasminga misija. Tikime, kad kultūra turi pasiekti kiekvieną, net ir atokiausiose vietovėse, o gyvas susitikimas su žiūrovu – tai šventė, kuriai ruošiamės su ypatingu atsidavimu. Spektaklis „Su sraige aplink pasaulį“ buvo ne tik teatro dovana vaikams ir šeimoms, bet ir kvietimas žvelgti į pasaulį širdimi, ieškoti grožio kasdienybėje“, – už šiltą priėmimą bei palaikymą…

Skaityti


Valstybės dienos minėjimas „Čia – mūsų žemė“ Upytėje

Liepos 6 d., sekmadienį, Panevėžio rajone, Upytėje, tęsiant ilgametę tradiciją vyks iškilmingas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimas „Čia – mūsų žemė“. Reikšmingais šventės akcentais taps paminklo „Lietuvos žemdirbiams“ atidengimas, 21-ojo Panevėžio rajono garbės piliečio inauguracija bei  akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. 10–11 val. Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčioje bus laikomos šv. Mišios už Lietuvos valstybę ir jos žmones. 11.30–13 val. lankytojams duris atvers Linų muziejus, Upytės tradicinių amatų centre bus kviečiama apsilankyti Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ stovykloje. 18 val. Čičinsko kalno papėdėje Panevėžio…

Skaityti


Projektas „Esame ir būsime. Upytė 2025“ – dainos, eilės ir bendravimas

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ vykdomos neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos projekto „Esame ir būsime. Upytė 2025“ renginiai kviečia bendruomenės narius ne tik prisiminti, bet ir iš naujo išgyventi brangias mūsų kultūros patirtis. Pirmasis renginys sugrąžino dalyvius į pokario metų Lietuvą – laiką, kai dainos buvo ne tik pramoga, bet ir atsparumo, bendrystės, vilties forma. Skambėjo sentimentais alsuojančios melodijos, kurias dainavo mūsų močiutės ir seneliai. Jos pasakojo apie meilę, ilgesį, jaunystės svajones ir neišvengiamą laiko tėkmę. Edukacinės programos metu bendras dainavimas tapo jautriu bendruomenės ryšio išgyvenimu. Antrojo renginio metu Upytės dvaro laikus…

Skaityti


Bendruomeniškumo šventė po atviru dangumi

Panevėžio r. bendruomenių sąjungos atstovai birželio 6-8 d. dalyvavo dvidešimt antrajame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje, Karklėje. Minint lėktuvo ANBO ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metus, sąskrydžio organizatoriai bendruomenių atstovus kvietė svajoti, plačiau skleisti sparnus ir skristi pirmyn – tiek idėjomis, tiek bendradarbiavimu. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė renginio atidarymo metu sveikino gausiai susirinkusius bendruomenių atstovus iš daugelio Lietuvos rajonų ir kvietė apkabinti šalia esančius žmones, o šiek tiek tolėliau stovinčius – apdovanoti šiltomis šypsenomis. Kartu su Panevėžio r. bendruomenių atstovais sąskrydyje dalyvavęs Panevėžio…

Skaityti


Kokedama – unikali augalų kompozicija, pradžiuginusi kiekvieną programos dalyvį

Baigiantis pavasariui Panevėžio r. bendruomenių sąjunga įgyvendino Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstino mokymosi  programos edukacinių paskaitų ciklo „Keramika ir japoniška floristika – kokedama“ veiklas, kurios vyko Dembavoje įsikūrusioje keramikos studijoje „Midenė“. Pirmojo užsiėmimo metu, lydimi keramikės Vilmantės Žegulytės-Dvareckės, programos dalyviai apžiūrėjo keramikos studijos erdves, jas puošiančius unikalius darbus, patys pabandė rankose sušildyti bei prakalbinti molio gabalėlius, juos minkė, glostė, kočiojo, kol kiekvieno delnuose gimė vis kitoks kūrinys – kokedamai skirta lėkštelė. Antrojo susitikimo metu kiekvienas dalyvis savo nulipdytas lėkšteles padengė glazūra,…

Skaityti


Raguvoje nuskambėjo I šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“

        Birželio 15 d. Raguvos kultūrinis gyvenimas pasipuošė dar vienu gražiu ir skambiu renginiu. Iš Varėnos, Utenos, Radviliškio, Pasvalio ir Panevėžio rajonų į mūsų miestelį sugužėjo folkloro atlikėjai. Čia vyko pirmasis šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“. Festivalio sumanytoja etnomuzikologė, meno vadovė Kotryna Juškaitė jau ne pirmus metus puoselėjo svajonę savo gimtajame miestelyje suorganizuoti folkloro festivalį. 2025-ieji paskelbti Lietuvių liaudies dainų metais, todėl geresnės progos svajonei išpildyti ieškoti nereikėjo. Šv. Antano atlaidų dieną pirmasis šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“…

Skaityti


Teatrų festivalis „Tiltai“: trijų dienų kelionė per kūrybą, emocijas ir bendrystę

      Gegužės 23–25 dienomis Paįstryje ir jo apylinkėse vyko mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“, jau tapęs neatsiejama šio krašto kultūrinio audinio dalimi. Trijų dienų renginys subūrė teatrus iš skirtingų vietovių, kviesdamas į patyrimų, emocijų bei gyvo meno kelionę. „Mėgėjų teatras gali būti ne tik kokybiškas, bet ir aktualus, jautrus, įtraukiantis – jungiantis kaip tiltas tarp praeities ir dabarties, tarp žiūrovo ir kūrėjo“, – sako Paįstrio kultūros centro direktorė, režisierė Daiva Kiršgalvienė. Teatras, kalbantis vaikų kalba Festivalio pradžią ženklino vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją!“. Penktadienio rytą mažieji aktoriai ir žiūrovai susirinko Paįstrio kultūros…

Skaityti


Festivalis „Tiltai“ su M.K. Čiurlionio kūrybos prieskoniu

        Gegužės 23–25 dienomis Paįstrio kultūros centras vėl taps mėgėjų teatro Meka – čia vyksiantis tradicinis festivalis „Tiltai“ kviečia patirti teatrą, kuris ne tik pasakoja, bet ir jungia. Tai šventė, kurioje susitinka kartos, kultūros, žiūrovai ir kūrėjai. Šių metų festivalio programa drąsiai balansuoja tarp dokumentinės dramos ir humoro, tarp tautinės atminties ir šiandienos iššūkių. Teatras pasitinka vaikystę Pirmoji festivalio diena skirta jauniausiems. Ankstyvą penktadienio rytą, nuskambėjus renginio atidarymo fanfaroms, prasidės vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją!“. 10 valandą spektakliu „Vietos užteks visiems“ programą pradės Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro…

Skaityti


Į Raguvą sugrįžo Šv. Florijonas

Nuo seno Raguvą nuo gaisrų saugojo miestelio aikštėje stovintis šv. Florijonas. Pirmoji skulptūra pastatyta dar XIX a., skulptūros autorius Žigas. Dėl blogos būklės 1970 metais skulptūra buvo pakeista. Skulptorius Giedrius Plechavičius tada sukūrė senosios Florijono skulptūros kopiją. Bėgantys metai ir atmosferos reiškiniai atliko savo darbą, nepadėjo nei keletą kartų atlikti restauracijos darbai. 2025 m. sausio pabaigoje šv. Florijonas pradėjo judėti ir „dairytis į šalis“. Apie tai pranešė Raguvos seniūnijos seniūnas. Kad skulptūra nenukristų, buvo nuspręsta ją nukelti. Naująją skulptūrą (kopiją) sukūrė buvęs panevėžietis, skulptorius Kęstutis Krasauskas. Darbus teko šiek tiek skubinti,…

Skaityti


Mitkų kaime prisiminti įvykiai, vykę prieš 80 metų

Kovo 9 d. buvo lankytasi įvykių, vykusių 1945 m. kovo 5 d., vietoje Mitkų kaime (Paįstrio sen.). Kalbėta apie įvykius, buvusius prieš aštuonis dešimtmečius. Lankyti 1863 m. sukilimo dalyvių kapai. Pirmiausia sustota pravažiavus Puodžiūnėlius, netoli Puodžiūnų, eglyne vadinamoje vietoje. Medžių apsuptyje šalia kelio iš Puodžiūnų į Mitkus stovi lauko akmuo, ant kurio dabar nebėra lentos su buvusiu užrašu. Šis atminties ženklas pastatytas partizanų pasalos vietoje 1946 m. birželio 9 d. vykusiems agitatoriams, aktyvistams, skrebams bei pavėžėti paimtiems vežikams su arkliniais vežimais. Pasakojama, kad ten buvo sužeistas tik vienas partizanas būrio vadas Aleksas Alenčikas-Kelmelis, iš…

Skaityti


Informacija dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos Krekenavoje

Krekenavos Antrojo pasaulinio karo karių kapinėse palaidoti kariai, žuvę 1944 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais. Taip pat čia buvo laidojami ir sovietiniai aktyvistai bei stribai, tuo laiku vadinti liaudies gynėjais. Skirtinguose šaltiniuose nurodomas skirtingas žuvusiųjų skaičius – nuo 68 iki 132 asmenų. Kapinės yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą (unikalus kodas 11049). Jos ne kartą buvo pertvarkomos. Panevėžio rajono savivaldybės administracija įstatymų nustatyta tvarka kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (toliau LGGRTC) dėl Antrojo pasaulinio karo karių palaidojimo vietoje esančių simbolių ir užrašų atitikties Lietuvos Respublikos draudimo…

Skaityti


Šeimų krepšinio turnyras, skirtas laisvės gynėjų dienai

2025 m. sausio 10 d. Šilų UDC sporto salėje vyko šeimų krepšinio turnyras, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Turnyrą organizavo Raguvos seniūnija ir Šilų UDC. Po atkaklios kovos nugalėjo komanda „Raguva“. Antroje vietoje liko „Gazuotas pienas“, o trečioje – „Kielos“. Po krepšinio turnyro vyko tritaškių metimo konkursas. Čia savo jėgas išbandė komandos sudarytos iš dviejų žaidėjų. Per vieną minutę reikėjo surinkti kuo daugiau taškų. Šiose varžybose nugalėjo Emilis Kizys ir Tomas Urbonas, antrą vietą iškovojo Vaidas ir Orestas Kielos, o trečią – Renius Miškinis ir Lukas Markevičius.   Informacija sporto metodininko Sigito Žudžio Nuotraukos Šilų UDC vadovės Audronės Antanaitienės…

Skaityti


Latvijos taurės turizmo technikos varžybos

Spalio 20-22 dienomis Misoje, Latvijoje, vyko 2023 m. Latvijos taurės turizmo technikos varžybos „O. Kalpaka piemiņas kauss – 2023”. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į A, B, C, D grupes. B ir C grupėse Lietuvai atstovavo Raguvos gimnazijos komandos. Iš viso C grupėje  dalyvavo septynios, o B grupėje penkios komandos. Pirmą dieną vyko kontrolinio kombinuoto žygio varžybos, kuriose Raguvos gimnazistai C grupėje liko penktoje vietoje, o B grupėje tapo nugalėtojais. Antrą dieną vyko asmeninės ir komandinės turizmo technikos varžybos. Asmeninėse varžybose C grupėje Justas Mulevičius iškovojo antrą vietą, o Domininkas Kuoja – trečią vietą. B grupėje čempionu tapo Miražas Kupčinskas, o…

Skaityti


Lietuvos dziudo čempionatas

Spalio 28–29 d. Kėdainių sporto arenoje vyko Lietuvos mokinių jaunių U16, jaunučių U14 ir vaikų U12 dziudo čempionatas. Panevėžio rajonui garbingai atstovavo Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ir Smilgių gimnazijos mokiniai. Varžybose dalyvavo daugiau nei 700 sportininkų iš visos Lietuvos. Ant tatamio vyko labai atkaklios kovos, sportininkai susitiko su rimtais varžovais. Panevėžio rajono dziudistai U12 amžiaus grupėje iškovojo du bronzos medalius ir U14 amžiaus grupėje iškovojo aukso ir du bronzos medalius. Sveikiname sportininkus ir jų trenerę Mildą Blaževičienę. Panevėžio rajono švietimo centro metodininkė Lina Šachova…

Skaityti


„Smalsučio“ pedagogai darbo stebėjime Kroatijoje

Lopšelio-darželio „Smalsutis“ pedagogai: direktorė Daina Murauskienė, logopedė Rasa Belazarienė, mokytojos Inga Širmulienė ir Ramutė Adomavičė dalyvauja KA121-SCH – Akredituotų bendrojo ugdymo įstaigų mokinių ir darbuotojų mobilumo projekte. 2025 m. birželio 2 – 9 dienomis pedagogės lankosi Kroatijoje, Splite darželyje „Cvit Mediterana“. Darbo stebėjimo metu susipažįsta su įtraukiojo ugdymo organizavimu bei jo vykdymu.  

Skaityti


Kelias į švietimo lyderystę: įkvėpimo ir augimo kupina tarptautinių kursų patirtis

Švietimo lyderystė šiandien reikalauja ne tik žinių ar organizacinių gebėjimų, bet ir stiprių „minkštųjų“ įgūdžių. Tai yra įgūdžiai arba savybės, kuriuos galima priskirti asmenybės bruožams. Kiekvienoje srityje reikalaujama skirtingų „minkštųjų įgūdžių“, o švietimo sričiai aktualūs yra bendravimo ir bendradarbiavimo, planavimo įgūdžiai, problemų sprendimas,  empatija. Apie tai žinias gilino Pažagienių mokyklos-darželio net 6 darbuotojų komanda išvykusi gegužės pabaigoje į tarptautinius kursus „Novatoriška švietimo lyderystė: jūsų minkštųjų įgūdžių rinkinys“, kurie vyko Italijos sostinėje Romoje. Kursai neapsiribojo vien tik teorinėmis žiniomis – tai buvo prasminga kelionė į save, į savo…

Skaityti


Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos bendruomenė sveikatą stiprina dalyvaudama projektinėse veiklose

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina bendrai finansuojamą 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis projektą „Prevencinių priemonių, stiprinančių visuomenės sveikatą bei psichologinę gerovę ir atsparumą, skatinimas Panevėžio rajone“. Projekto tikslas: Įgyvendinti visuomenės sveikatos išsaugojimo ir jos stiprinimo skatinančias priemones ir taip sumažinti fizinės ir psichikos sveikatos rizikos veiksnių (alkoholio vartojimas, rūkymas, nesveikas gyvenimo būdas, psichologinės problemos) paplitimo apimtį. Šis projektas šiais metais pasiekė Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos bendruomenę. Sausio-kovo mėnesiais 7 klasių mokiniai dalyvavo tokiose…

Skaityti


Paskutinis atnaujinimas: 2023-11-15 09:32