Švietimas

Pamoka kitaip

Dembavos progimnazijos pirmokai  lietuvių kalbos pamoką praleido  „Knygų kavinėje“. Kiekvienas mokinys iš namų atsinešė po dvi mėgstamiausias savo knygas. Gavę po  dirbtinį eurą ir atėję į kavinę, turėjo patys išsirinkti iš „Meniu“ patinkantį patiekalą – knygą. Kiekviena knyga turėjo savo kainą. Mokiniai „pirko“ knygeles už dirbtinius pinigus, skaičiavo grąžą, vienas kitam rekomendavo, kokią knygelę  verta pirkti ir skaityti. Džiugiai šurmuliavo ,,Knygų kavinės“ lankytojai. Vaikams tai  buvo įdomi ir naudinga patirtis, nes kiekvienas patobulino savo skaitymo, skaičiavimo bei bendravimo įgūdžius. Keli vaikai net apsikeitė knygelėmis. Visi vienbalsiai sutiko, kad ir kitą kartą noriai į tokią…

Skaityti


Viktorina „Sukam sukam galveles“ Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“

2023 m. kovo 23 d Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ įvyko Panevėžio r. ugdymo įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikų, lankančių logopedines pratybas, viktorina „Sukam sukam galveles“. Viktoriną organizavo Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ logopedė Rasa Belazarienė ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja metodininkė Jovita Niauronienė. Renginyje dalyvavo Panevėžio r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irma Vareikienė ir Panevėžio r. Švietimo centro logopedė Leta Vasiliauskienė. Viktorinos tikslas ugdyti komunikavimo kompetenciją, aktyvinti mąstymą, komandinio darbo įgūdžius.…

Skaityti


Krekenavos lopšelio – darželio „Sigutė“ ir Mykolo Antanaičio gimnazijos ugdytiniai paminėjo vandens dieną

Kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą. Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. Dėl vandens trūkumo gresia pavojus širdies – kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemos veiklai. Nors didelę dalį žemės teritorijos sudaro vanduo, tačiau tik apie 5 procentus jo yra gėlas ir tinkamas gerti. Vandens ištekliai pasaulyje menksta…

Skaityti


Švietimo įstaigų bendradarbiavimas

Šis mėnuo Pažagienių mokykloje-darželyje yra skirtas bendradarbiavimui su kitomis švietimo įstaigomis.  Smagu, kad į mūsų mokyklos-darželio organizuojamus renginius sutiko atvykti rajono ir miesto švietimo įstaigų mokinių ir mokytojų komandos. Pirmasis renginys kovo 14 d. – inicijuotas Pažagienių mokyklos-darželio socialinės pedagogės Linos Seferoglu. Tą dieną vyko 2-3 klasių mokinių viktorina „Čia gera augti“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Džiaugiamės, kad į Pažagienių mokyklos komandos kvietimą mokytis drauge atsiliepė ir atvyko Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos, Dembavos progimnazijos, Piniavos mokyklos-darželio 2-3 kl. mokinių ir mokytojų komandos.…

Skaityti


„Erasmus+“ KA2 projekto „Ištrūkę iš tinklo“ veiklos Krokuvoje

Kovo 14 d. Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė Irma Vareikienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Krokuvoje „SOS. Kai įstrigote internete – vaikų ir paauglių emocijų ir elgesio sutrikimai“. Konferencijoje dalyvavo 80 švietimo darbuotojų iš Lenkijos, tarptautinės programos „Erasmus+“ KA2 projekto „Ištrūkę iš tinklo“ partneriai iš Italijos, Bulgarijos, Ispanijos. Konferencijos dalyvius pasveikino Krokuvos miesto meras Macek Majchrowski. Jurgita Vaitiekūnienė skaitė pranešimą „Robotika Lietuvoje“ ir dalijosi Lietuvos patirtimi, kaip užkirsti vaikams kelią pasitraukti iš socialinio gyvenimo. Partneriai iš Paduvos universiteto…

Skaityti


Elektroninių cigarečių vartojimo prevencija Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje

„Eurobarometro“ duomenimis, 2020 m. elektronines cigaretes Lietuvoje buvo bandę arba naudojo 16 proc. žmonių (ES – 14 proc.).  Nors tai atrodo nedidelis procentas, situacija nėra gera, nes didžioji dalis elektroninių cigarečių naudotojų yra jauni žmonės. Rūkymas, garinimas ar veipinimas yra vienas iš labai sveikatą žalojančių įpročių. Jauni žmonės yra labai nebrandūs, greitai pasiduoda kitų įtakai: jei kas siūlo – rūkau, jei kas kviečia – einu, jei kas duoda-imu.  Elektroninės cigaretės paauglių ar jaunimo tarpe jiems atrodo kaip alternatyva sveikesniems rūkymo metodams bei madingu stiliaus akcentu. Be to, moksleiviams tokia cigarečių alternatyva atrodo „kietesnė“, ir daugelis nori…

Skaityti


Lytiškumo ugdymas: sveika ir saugi asmenybė

Lytiškumas nuo seno mūsų kultūroje matomas, kaip tema, apie kurią galima kalbėtis tik už uždarų durų ir ne itin gilinantis, nes lytinis tapatumas neretai suprantamas kaip biologinė duotybė, kuriai vystyti nereikia papildomų žinių. Jaunimas imlus informacijai, ieško patikimų šaltinių, formuoja savo tapatybes, turi platų akiratį ir šiame idėjų bei požiūrių mūšio lauke reikia padėti jaunuoliams atrasti savo atsakymus į klausimą, ką jiems asmeniškai reiškia būti vyru, moterimi ar apskritai turėti lytinę tapatybę. Kovo 1 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 11 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje sveikatingumo ir etikos pamokoje „Smurtas lyties pagrindu. Grožio standartai“.…

Skaityti


Erasmus+ kursai „Įtrauktis prasideda nuo kiekvieno iš mūsų“ Martinikoje

Mūsų įstaiga laimėjo programos Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mobilumo projektą Nr. 2022-1-LT01-KA122-SCH-000733890460331 ,,Veik aktyviai“.  Kovo 6–12 dienomis man teko laimė dalyvauti kvalifikacijos kėlimo kursuose „Įtrauktis prasideda nuo kiekvieno iš mūsų“, kurie vyko Sainte-Luce mieste, Martinikoje (Prancūzijos Respublikoje). Į kursus susirinko delegacijos iš Lietuvos, Rumunijos, Graikijos, Portugalijos. Kursų metu daug dėmesio buvo skirta stereotipų atpažinimui ir suvokimui, kad stereotipinis mąstymas dažniausiai būna klaidingas. Nagrinėjome situacijas, kaip jaučiasi vaikas, atėjęs į mokyklą, ką turi daryti visi mokytojai, kad vaikas jaustųsi puikiai. Dažnai…

Skaityti


Apie tuos, kuriems melodija savam krašte – ir laisvė, ir palaima, ir malda

Nepraėjus nė porai savaičių po jaudinančių Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 33-iųjų metinių iškilmių, trys Panevėžio rajono švietimo ir kultūros organizacijos – VšĮ Aukštaitijos RTR, Panevėžio rajono muzikos mokykla bei Panevėžio rajono švietimo centras – vėl kviečia draugėn skelbdamos, kad kovo 23 d. Ramygaloje prasideda projektas „Tik tai, kas tikra“. PALIKIMAS – ATEIČIAI „Tik tai, kas tikra“ – viešosios įstaigos Aukštaitijos RTR – didžiausią dėmesį skiriančios kultūriškumo ir pilietiškumo puoselėjimui, edukaciniam turiniui – inicijuotas projektas. Sumanyta: sukurti keturias televizijos laidas (po vieną iš  trijų didžiausių muzikos mokyklos skyrių ir vieną – idėją…

Skaityti


Antimikrobinio atsparumo svarba

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dar 2017 m. skelbė, kad atsparumas antibiotikams auga žaibiškai, todėl prognozuoja, kad ateityje galimybės gydyti kai kurias infekcines ligas antibiotikais taps itin ribotos. Pagrindinė to priežastis – neteisingas antibiotikų vartojimas. Kas yra antimikrobinis atsparumas? Antimikrobinis atsparumas atsiranda, kai mikroorganizmai (pvz., bakterijos, grybai, virusai ir parazitai) keičiasi, kuomet yra veikiami antimikrobiniais vaistiniais preparatais. Mikroorganizmai, kurie tampa atsparūs vaistams, kartais vadinami „supermikrobais“ ir tada vaistiniai preparatai tampa neveiksmingi, infekcijos neišgydomos, todėl padidėja kitų asmenų užsikrėtimo ir infekcijos…

Skaityti


Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-19 11:09