Užduokite savo klausimą

  Klausimai ir atsakymai

  Laba diena, nežinau nuo ko pradėti domėtis ir į ką kreiptis? Mane domina Molainių km. esanti Strazdo gatvė ir jos likimas. Ji suproektuota yra seniai, registrų centre ir “Regia” ji puikiai matosi. Šios gatvelės gale turiu žemės sklypą, bet jau kuris laikas iki jo negaliu privažiuoti, nes ji yra suarta. Kito kelio iki sklypo neturiu. Prašau, paaiškinkite kaip galėčiau pradėti naudotis šita gatvele ir kokia galimybė ir tikimybė, kad ji bus kada tai patvarkyta nors minimalai, kad įgautų gatvelės vaizdą.

  Savivaldybės turimomis žiniomis Molainių k. Strazdų gatvė nėra suprojektuota. Tai, ką matome Registrų centro svetainėje „Regia“ tėra tarp privačių žemės sklypų paliktas laisvos valstybinės žemės koridorius, kuriame gali būti įrengiama vieša komunalinė infrastruktūra arba projektuojama ir tiesiama gatvė. Dėl ribotų finansinių galimybių savivaldybė neprojektuoja ir netiesia gatvių neužstatytose gyvenamosiose vietovėse. Gatvių statybos klausimas tokiose vietovėse gali būti sprendžiamas jomis suinteresuotų naujakurių iniciatyva ir lėšomis Statybos įstatymo nustatyta tvarka parengus projektą ir atlikus statybos darbus arba neatliekant statybos darbų ir pritaikant laisvos valstybinės žemės koridorių susisiekimui ligi privačių valdų.


  Įsigijau sklypą. Sklype yra tvenkinio pakrantė, kurią norėčiau sutvarkyti. Pakrantė apaugusi krūmais, žolėmis, gausu švendrų. pakrantėje auga keletas alksnių. Norėjau pasiteirauti dėl leidimo išpjauti krūmus ir žoles, taip pat kokius augalus turėčiau išsaugoti

  Norint daryti minėtus darbus reikia laikytis norminio dokumento reikalavimų: Lietuvos Respublikos aplinkos ministo 2014 m. gruodžio 16 d. įsakymas Nr. D1-1038 „Dėl paviršinių vandens telkinių tvarkymo reikalavimų aprašo patvirtinimo“ (galiojanti suvestinė redakcija (nuo 2021-05-01) – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/0752156086b511e481c9c95e73113964/asr)


  Norėčiau žinoti, kada bus įjungtas miestelio apšvietimas tamsiuoju paros metu? Dabar neapšviesta, o kalėdinę savaitę šviečia visą naktį. Nelabai protingai atrodo. Gal galima racionaliau naudoti tam skirtus pinigus?

  Geležių mstl. Varpo g. ir Vilties g. apšvietimas neveikia dėl gedimo tinklo valdymo skyde. Gedimą turinti pašalinti AB ESO pažadėjo darbus atlikti iki spalio 10 d.


  Kada Dembava galės būti šildoma, jei darbininkai dirba taip? Kur pridėti nuotrauką jų triūso?

  Iš Jūsų žinutės sunku atspėti kurioje Dembavos k. vietoje dirbantys darbininkai Jums kelia susirūpinimą. Jei turite omenyje šilumos tiekimo trasų tvarkymo darbus Melioratorių gatvėje, tai jų užsakovas yra VšĮ Velžio komunalinis ūkis. Savo pastabas galite teikti šiai įmonei arba rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriui adresu rimas.samkus@panrs.lt


  Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-03 10:54