Bendruomenės

Projektas „Esame ir būsime. Upytė 2025“ – dainos, eilės ir bendravimas

Gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ vykdomos neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos projekto „Esame ir būsime. Upytė 2025“ renginiai kviečia bendruomenės narius ne tik prisiminti, bet ir iš naujo išgyventi brangias mūsų kultūros patirtis. Pirmasis renginys sugrąžino dalyvius į pokario metų Lietuvą – laiką, kai dainos buvo ne tik pramoga, bet ir atsparumo, bendrystės, vilties forma. Skambėjo sentimentais alsuojančios melodijos, kurias dainavo mūsų močiutės ir seneliai. Jos pasakojo apie meilę, ilgesį, jaunystės svajones ir neišvengiamą laiko tėkmę. Edukacinės programos metu bendras dainavimas tapo jautriu bendruomenės ryšio išgyvenimu. Antrojo renginio metu Upytės dvaro laikus…

Skaityti


Bendruomeniškumo šventė po atviru dangumi

Panevėžio r. bendruomenių sąjungos atstovai birželio 6-8 d. dalyvavo dvidešimt antrajame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje, Karklėje. Minint lėktuvo ANBO ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metus, sąskrydžio organizatoriai bendruomenių atstovus kvietė svajoti, plačiau skleisti sparnus ir skristi pirmyn – tiek idėjomis, tiek bendradarbiavimu. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė renginio atidarymo metu sveikino gausiai susirinkusius bendruomenių atstovus iš daugelio Lietuvos rajonų ir kvietė apkabinti šalia esančius žmones, o šiek tiek tolėliau stovinčius – apdovanoti šiltomis šypsenomis. Kartu su Panevėžio r. bendruomenių atstovais sąskrydyje dalyvavęs Panevėžio…

Skaityti


Kokedama – unikali augalų kompozicija, pradžiuginusi kiekvieną programos dalyvį

Baigiantis pavasariui Panevėžio r. bendruomenių sąjunga įgyvendino Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstino mokymosi  programos edukacinių paskaitų ciklo „Keramika ir japoniška floristika – kokedama“ veiklas, kurios vyko Dembavoje įsikūrusioje keramikos studijoje „Midenė“. Pirmojo užsiėmimo metu, lydimi keramikės Vilmantės Žegulytės-Dvareckės, programos dalyviai apžiūrėjo keramikos studijos erdves, jas puošiančius unikalius darbus, patys pabandė rankose sušildyti bei prakalbinti molio gabalėlius, juos minkė, glostė, kočiojo, kol kiekvieno delnuose gimė vis kitoks kūrinys – kokedamai skirta lėkštelė. Antrojo susitikimo metu kiekvienas dalyvis savo nulipdytas lėkšteles padengė glazūra,…

Skaityti


,,Giminė – už mylios, kaimynas – už tvoros“

Gegužės 23-ią dieną Šilų bendruomenės namuose buvo linksmai švenčiama Kaimynų diena ,,Giminė – už mylios, kaimynas – už tvoros“. Jau ne pirmą kartą ji organizuojama, bet su svečiais iš gretimų miestelių ir kaimų – pirmąkart. Susirinko gausus būrys šilaivių ir svečių, iš įvairių bendruomenių – Raguvos, Vadoklių, Užugirio, Balelių… Šilų bendruomenės pirmininkė Regina Turulienė visus pasveikino su Kaimynų diena, kuri šįmet sulaukė tiek daug svečių. Ji pasidžiaugė, kad smagu matyti tiek šypsenų, tiek pažįstamų, tiek naujų veidų. R. Turulienė sakė: ,,Kaimynai – tai žmonės, kurie mus supa kasdien, kurie gali ištiesti pagalbos ranką, pasidalinti šypsena ar tiesiog pasakyti ,,labas rytas“.…

Skaityti


Protmūšio konkurso veiklos suartino ir leido sustiprinti tarpusavio ryšius

2025 m. vasario–gegužės mėnesiais Panevėžio r. bendruomenių sąjunga organizavo protmūšio konkursą „Kartu mes viską žinom!“, kuriame dalyvavo dešimt Panevėžio rajono bendruomenių iš Ėriškių, Vadoklių ir Mikėnų, Vaivadų, Trakiškio, Geležių, Sodelių, Upytės, Smilgių, Raguvos ir Velžio. Bendruomenių atstovai svetingai priimdavo renginio svečius, kuriuose  koncertavo Vadoklių kapela „Susiedai“ (vadovas Alpas Mulevičius), Trakiškio muzikantai, kuriems vadovauja Audronė Rancovienė. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio moterų ansamblis „Nevėžio vingis“ (vadovas Vaidas Dzežulskis). Tiltagalių kultūros centro kantri muzikos ansamblis „Bridge end band“, kuriam vadovauja charizmatiškasis vadovas…

Skaityti


Bendruomeniečių išvyka

Itin šiltą ir saulėtą paskutinį kovo mėnesio šeštadienį būrys Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos atstovų keliavo į Kauną ir Kauno rajoną su tikslu pamatyti ir sužinoti kažką naujo, nepakartojamo ir unikalaus. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje apžiūrėjome eksponuojamą parodą „Nuo gintarų iki žvaigždžių: M. K. Čiurlionis, amžininkai ir jų bendraminčiai“, kuri leido pažvelgti į menininko kūrybą ir jo mėgstamiausių temų – jūros ir kosmoso – sąsajas. Ekspozicijoje pristatomi M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų bei šiuolaikinių menininkų, kuriems svarbios šios dvi temos, kūriniai, atskleidžiamos mokslo ir meno sąsajos. Buvo neįtikėtina, kad matome originalius M.K. Čiurlionio…

Skaityti


Bendruomeniečiai pavasarį pasitiko Rygoje

Kovo 8-9 dienomis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos taryba organizavo pažintinę-edukacinę kelionę į Latviją, skirtą kultūriniam ir gastronominiam patyrimui, istorinio paveldo pažinimui bei bendruomeniškumo stiprinimui. Sakoma, kad jei nori pamatyti ir pažinti svetimą kraštą, pirmiausia turi žinoti apie savąjį, todėl keliautojams buvo pasiūlyta dalyvauti dvidešimties klausimų viktorinoje apie Panevėžio rajoną, bendruomenes ir jų veiklas. Viktorinos nugalėtojams įteiktos 2023 metais išleistos knygos apie Panevėžio rajono bendruomenes „Mūsų kelias“. Paminėta Tarptautinė moters diena. Pirmasis keliautojų sustojimas – Uogrės mieste, kur laukė maloni staigmena – vyrai visoms kartu…

Skaityti


Bitininkystė, tai ne tik saldūs vaisiai, bet ir karčios nusivylimo šaknys

Bitininkai yra išskirtinė žmonių grupė, tiesiogiai užsiimanti bičių produktų gamyba, praktikuojantys apiterapija. Lietuvoje bitininkystė yra sena ir garbinga tradicija, daugelyje šeimų šis amatas perduodamas iš kartos į kartą Bitininkai turi labai daug išmanyti apie bičių gyvenimą. Šios žinios perduodamos visiems, kas tik domisi bitučių gyvenimu, mokomasi iš šio amato žinovų įvairiausiuose susirinkimuose ir kitokio pobūdžio sueigose. Bitininkų ilgaamžiškumas parodo apie jų kasdieninį vartojimą bičių produktus, tai medus, žiedadulkės, bičių duonelė, vaškas, pikis ir kiti produktai paimti iš avilio, tačiau viskam savas laikas. Per mano 60 metų gyvenimo su bitėmis laikotarpį, stipriai viskas…

Skaityti


Tik laiku informuota visuomenė gali pasirūpinti saugumu

Įstricos kaimo bendruomenei svarbi kaimo istorija, kuri pokario metais palietė visus aplinkinius kaimus išsidėsčiusius Žaliosios girios apsuptyje, todėl kilo pilietinė akcija, (visuomenės kilusi iniciatyva) gavus dalinį finansavimą įgyvendinti svarbų projektą, remiamam KAM ir Panevėžio rajono savivaldybes visuomenės sueigoms, pastatant ąžuolinį stogastulpį „Žemuogėmis prarausta pralietas partizanų kraujas“. Tai istorinės atminties skatinimas ir tradicijų puoselėjimas, didinant visuomenės įsitraukimą pilietiniam pasipriešinimui, sukuriant Įstricos ir aplinkinių kaimų gyventojams ir jų svečiams susitelkimo vietą, bendroms idėjoms ir problemoms spręsti. Tik laiku informuoti žmonės gali…

Skaityti


Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-20 11:51