Kultūra

Raguvoje nuskambėjo I šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“

        Birželio 15 d. Raguvos kultūrinis gyvenimas pasipuošė dar vienu gražiu ir skambiu renginiu. Iš Varėnos, Utenos, Radviliškio, Pasvalio ir Panevėžio rajonų į mūsų miestelį sugužėjo folkloro atlikėjai. Čia vyko pirmasis šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“. Festivalio sumanytoja etnomuzikologė, meno vadovė Kotryna Juškaitė jau ne pirmus metus puoselėjo svajonę savo gimtajame miestelyje suorganizuoti folkloro festivalį. 2025-ieji paskelbti Lietuvių liaudies dainų metais, todėl geresnės progos svajonei išpildyti ieškoti nereikėjo. Šv. Antano atlaidų dieną pirmasis šalies folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Pjaun broliukai žalioj lankoj“…

Skaityti


Teatrų festivalis „Tiltai“: trijų dienų kelionė per kūrybą, emocijas ir bendrystę

      Gegužės 23–25 dienomis Paįstryje ir jo apylinkėse vyko mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“, jau tapęs neatsiejama šio krašto kultūrinio audinio dalimi. Trijų dienų renginys subūrė teatrus iš skirtingų vietovių, kviesdamas į patyrimų, emocijų bei gyvo meno kelionę. „Mėgėjų teatras gali būti ne tik kokybiškas, bet ir aktualus, jautrus, įtraukiantis – jungiantis kaip tiltas tarp praeities ir dabarties, tarp žiūrovo ir kūrėjo“, – sako Paįstrio kultūros centro direktorė, režisierė Daiva Kiršgalvienė. Teatras, kalbantis vaikų kalba Festivalio pradžią ženklino vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją!“. Penktadienio rytą mažieji aktoriai ir žiūrovai susirinko Paįstrio kultūros…

Skaityti


Festivalis „Tiltai“ su M.K. Čiurlionio kūrybos prieskoniu

        Gegužės 23–25 dienomis Paįstrio kultūros centras vėl taps mėgėjų teatro Meka – čia vyksiantis tradicinis festivalis „Tiltai“ kviečia patirti teatrą, kuris ne tik pasakoja, bet ir jungia. Tai šventė, kurioje susitinka kartos, kultūros, žiūrovai ir kūrėjai. Šių metų festivalio programa drąsiai balansuoja tarp dokumentinės dramos ir humoro, tarp tautinės atminties ir šiandienos iššūkių. Teatras pasitinka vaikystę Pirmoji festivalio diena skirta jauniausiems. Ankstyvą penktadienio rytą, nuskambėjus renginio atidarymo fanfaroms, prasidės vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Pagauk vėją!“. 10 valandą spektakliu „Vietos užteks visiems“ programą pradės Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro…

Skaityti


Po metų pertraukos į Raguvą sugrįžo ,,Spindulėlis“

   Šį savaitgalį muzikos mūsų šalyje išties buvo labai daug. Gegužės 17-oji – Gatvės muzikos diena, taip pat didysis Eurovizijos finalas, o Raguvoje vyko XXIII šalies vaikų ir jaunimo popchorų, ansamblių ir solistų festivalis-konkursas ,,Spindulėlis“. Be jo sunku įsivaizduoti vasaros sezono pradžią. Labai smagu, kad šio festivalio-konkurso į užmarštį nenustūmė metų pertrauka ir mes sulaukėme gausaus būrio dalyvių iš Anykščių, Kėdainių, Kupiškio, Šiaulių, Kauno, Ukmergės ir Panevėžio miestų bei rajonų. Jaunuosius atlikėjus, jų mokytojus ir į šventę susirinkusius žiūrovus pasveikino europarlamentaras Paulius Saudargas.    Oras nelepino, tačiau šventė vyko sklandžiai ir linksmai. Renginį vedė…

Skaityti


Lietuvos mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalas Šauliuose

Gegužės 10 d. Šiaulių kultūros centre įvyko Lietuvos mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalo renginys. Šiais metais jis subūrė net 206 šokėjus iš 25 šalies savivaldybių. Panevėžio rajonui atstovavo šešios poros iš Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio, Velžio gimnazijos (vadovas Jonas Marcinkevičius) ir Raguvos kultūros centro (vadovė Kotryna Juškaitė). Visi finalo dalyviai ir jų vadovai apdovanoti padėkos raštais, atskirų šokių geriausi šokėjai – diplomais. Džiugu, kad iš tokio gausaus būrio šokėjų Raguvos kultūros centro šokėjai Emilija Juškaitė ir Eimantas Ivanovas, Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio šokėjai Urtė Svetikaitė ir Radvilas Kaupas bei Urtė…

Skaityti


Naujamiesčio biblioteka ir Naujamiesčio kultūros centras-dailės galerija organizavo įkvepiantį pėsčiųjų žygį istorijos pėdsakais „Atrask savo krašto istoriją“

    Gegužės 10-ąją Naujamiestis prisipildė nekasdienio smalsuolių šurmulio – čia vyko prasmingas žygis, subūręs visus, kurie nori geriau pažinti savo kraštą ir jo istoriją. Dalyviai kartu su istoriku Pauliumi Grinkumi leidosi į kelionę laiku – atrado svarbiausius Naujamiesčio istorinius objektus, išgirdo įdomių faktų apie reikšmingiausius įvykius, čia gyvenusius žmones bei krašto raidą. Dėkojame Audriui Daukšai už įdomų ir turiningą pasakojimą apie Vadaktėlių Šv. Nepomuko bažnyčią. Šis žygis – ne tik pasivaikščiojimas po įdomias vietas, bet ir gyvas priminimas, kad mūsų krašto istorija – tai mūsų tapatybės dalis, kurią verta pažinti, puoselėti ir perduoti ateities kartoms. Nuoširdžiai…

Skaityti


Tradicinis konkursas džiugino dainininkų gausa

Kasmet rengiamoje Panevėžio rajono vokalinių ansamblių šventėje-konkurse „Dainuok, širdie“ šiemet dalyvavo net penkiolika kolektyvų, dainavo kone pusantro šimto žmonių. Visą pusdienį šurmuliavęs renginys atskleidė, kaip gražiai mūsų krašte puoselėjamos vokalinės muzikos tradicijos, kokie įvairiaspalviai ansambliai dirba rajono kultūros centruose. Miežiškių kultūros centro organizuotoje šventėje-konkurse naujausias programas pademonstravo trio, kvartetai, ansambliai iš Miežiškių, Šilų, Trakiškio, Bernatonių, Liūdynės, Paįstrio, Nevėžio, Ramygalos, Krekenavos, Ėriškių, Velžio. Kaip numatyta renginio nuostatuose, kiekvienas kolektyvas dainavo po tris dainas, viena iš jų būtinai turėjo būti…

Skaityti


Tradicinis Šiaurės Lietuvos festivalis skambės Miežiškiuose

Šiaurės Lietuvoje ilgiau nei mėnesį vyks tradicinis moterų chorų ir vokalinių ansamblių festivalis „Tokia esu“. Šiemet jį organizuojantis Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centras kviečia į renginių ciklą, apimsiantį keletą koncertų ir seminarų. „Tokia esu“ – nuo 2018 m. vykstantis festivalis, kuriame dalyvauja Šiaurės Aukštaitijos moterų vokaliniai kolektyvai. Jis sumanytas siekiant populiarinti moterų vokalinės muzikos žanrą regione, skatinti kolektyvų koncertinę veiklą bei kelti ir stiprinti kolektyvų meninį lygį. „Tokia esu“ – keliaujantis, kasmet namus keičiantis festivalis: sumanytas ir pirmąsyk surengtas Biržuose, vėliau jis skambėjo Kupiškio, Rokiškio, Linkuvos ir kituose…

Skaityti


Linksma piešimo edukacija Paįstryje

        Balandžio 3d. Paįstrio kultūros centre buvo edukacinis užsiėmimas-piešimas. Tai pavasarinis edukacinis užsiėmimas su dailininke Laura Baltijute. Buvo supažindinta su piešimo priemonėms, grafikos raiškos būdais. Galėjome pažiūrėti konkrečius L. Baltijūtės mažesnius ir didesnius kūrinius. Piešimo edukacija su šia dailininke vyko ir rudenį, kur piešėme šventinius atvirukus – belaukiant Šv. Kalėdų. Ir rudenį ir dabar piešimo laikas praėjo linksmai, nuotaikingai, tarsi trumpas pusvalandis. L. Baltijūtė moka pasidžiaugti kiekvienu piešiniu, įgudusi subtiliai patarti. Buvo asmenų, kuriems piešimą yra dėstęs dailininkas Tomas Rudokas, tai kūrybiniame procese iškart išryškėjo ir jų kūriniai…

Skaityti


Teatru ir pavasariu kvepianti švente vaikams ir suaugusiems

Balandžio 2-oji – ypatinga diena pasaulyje. Tai – žymaus danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis, kuris kasmet minimas kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiemet jam sukako 220 m., šiai progai paminėti Ramygalos kultūros centro vaikų teatras „AkMenukai“ kartu su NVŠ programą „Sceninės raiškos studija“ lankančiais vaikais, surengė jaukią ir spalvingą spektaklio „Bjaurusis ančiukas“ premjerą. Vakaro pradžioje Ramygalos jaunieji aktoriai jautriai ir įtaigiai papasakojo apie H. K. Anderseno gyvenimą bei kūrybą. Ar žinojote, kad šio rašytojo knygos pagal leidimų skaičių nusileidžia tik Biblijai? Tai liudija jo kūrybos svarbą viso pasaulio vaikams. Po šilto įvado scenoje pasirodė…

Skaityti


Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-20 15:20