Panevėžio rajono, Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“  mokytojai, įgyvendindami „Erasmus+“ programos projektą „Smalsiam vaikui sumanus mokytojas“, dalyvavo 2021 m. lapkričio 7–13 d. Reikjavike, Islandijoje, vykusiuose inovatoriškuose 7 dienų tarptautiniuose kursuose „Smart Teachers Play More“, kur mokėsi ir dalijosi idėjomis bei patirtimi su kolegomis iš įvairių Europos šalių.

„Smart Teachers Play More“ atspindi filosofiją, akcentuojančią gerą vaiko ir mokytojo emocinę būseną, akademinių dalykų mokymą taikant judesį, žaidimus, istorijų pasakojimo metodą. Kursų organizatorės Kristín Einarsdottir iš Islandijos ir Sarah Jane Anthony iš Anglijos sujungusios savo mokomasias programas ir metodiką sukūrė gyvą, įtraukiantį, neapsakomai įdomų ir praktišką kursą, skirtą pristatyti judesio, žaidimų, istorijų pasakojimo naudą ugdymo/mokymo procese. Žaisdami, judėdami vaikai patenkina savo natūralius vystymosi poreikius (bendravimo, pažinimo, judėjimo), lavina fizines ir psichines funkcijas, tad šios metodikos taikymas neabejotinai svarbus lavinimo procese.

Nuoširdžiausios rekomendacijos kursų organizatorėms, stebinusioms profesionalumu, organizuotumu, sugebėjimu skirti dėmesį kiekvienam dalyviui. Supažindindamos su „Smart Teachers Play More“ ideologija mokytojos pateikė begalę praktinių pavyzdžių, kartu motyvuodamos tobulinti vaikų akademinių, asmeninių, socialinių ir bendravimo įgūdžių formavimą į veiklas įtraukiant kuo daugiau žaidybinių veiklų. „Smart Teachers Play More“ inovatyvus, efektyvus ir lengvai pritaikomas skirtingoms amžiaus grupėms metodas, sukurtas mokytojų mokytojams. Kursų metu pristatytos jau išbandytos, patikrintos ir patvirtintos veiklos.

Šie kursai suteikė galimybę mums iš arti susipažinti su Islandijos mokyklų sistema bei novatoriškais, gyvais, lengvai pritaikomais ugdymo/mokymo būdais. Kursų metu turėjome galimybę naujai pažvelgti į ugdymo perspektyvas bei parsivežėme daug naujų idėjų, kaip ugdymo procesą padaryti patrauklesnį tiek vaikams, tiek jų mokytojams. Naujos žinios, gerosios patirties pasidalijimai suteikė dar daugiau motyvacijos ir ryžto mokytis, išbandyti mūsų veikloms tinkančius metodus. Įgytomis žiniomis „Erasmus+“ programos projekto „Smalsiam vaikui sumanus mokytojas“ dalyviai nekantrauja pasidalinti su lopšelio-darželio „Smalsutis“ ir rajono kolegomis. Nuoširdžiausias AČIŪ Švietimo mainų paramos fondui už suteiktą galimybę profesiškai augti ir tobulėti!

 

image_print