Niekas gražiau ir tiksliau neapibūdino vandens, kaip garsusis rašytojas Antuanas de Sent Egziuperi: „Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nusakyti negalima, tavimi gardžiuojamės nežinodami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje“.

Kovo 22 d. Pasaulyje minima vandens diena. Paminint šią dieną, svarbu prisiminti, koks svarbus vanduo žmogui, augalams, gyvūnams ir aplinkai.

Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai paminėjo vandens dieną. O kad geriau susipažintų su jo savybėmis ir nauda sveikatai, dalyvavo vandens linksmybėse. Vaikai žiūrėjo filmuką „Vanduo, oras, garai“. Sužinojo vandens būsenas, kaip vanduo virsta vienokiu ar kitokiu pavidalu. Sveikatos specialistė vaikus pamokė, kaip pasiruošti sveikuoliško gėrimo. Gėrimui reikėjo trijų ingredientų: citrinos, medaus ir ciberžolės. Gėrimą visi degustavo ir vertino: skanu ar ne. Toliau sekė eksperimentai su vandeniu. Išsiaiškino, kas skęsta vandenyje, o kas neskęsta, ir kodėl? Domėjosi, ar šiltame ir šaltame vandenyje vienodai pasiskirsto dažai? Naudodami vandenį, vaikai mokėsi kvėpavimo pratimo. Treniravo plaučius pūsdami vandens burbulus. Šis pratimas labai patiko vaikams, pūtė, kiek jėgų turėjo. O kaip smagu, kai vanduo liejosi per kraštus, o kokia burbulų įvairovė… Vandens linksmybės tęsėsi sporto salėje. Vaikai mankštinosi su stikline vandens, dalyvavo estafetėje: kas greičiau šaukštu perneš vandenį. Ir būtinai visi išgėrė po stiklinę vandens.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print