Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla įgyvendina, Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą, visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveikas būk!“, kurio tikslas ugdyti mokyklos bendruomenės narių sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti fizinį aktyvumą per aktyvias sportines veiklas. Liepos 13-15 d. vaikai dalyvavo trijų dienų stovykloje „AUK“, kuri buvo organizuojama Ustronės vienkiemyje esančios sodybos kieme.
Aptarę stovyklos taisykles ir orientacinio pėsčiųjų žygio maršrutą, nepabūgę alinančio karščio, mokiniai leidosi į kelią. Stabtelėję prie daugiakamienės Kalnelio pušies vaikai skubėjo ruoštis dažasvydžiui. Azarto ir jaudulio kupinas komandinis žaidimas skatino bendradarbiauti, kurti taktinius planus kovojant, suteikė daug gerų emocijų. Vakarop, užsukę ir apglėbę Vadaktėlių bažnyčios šventoriuje augantį, Juozui Tumui – Vaižgantui skirtą ąžuolą, pasėdėję ant jam statyto suolelio keliautojai sėkmingai pasiekė Ustronės vienkiemį. Įkūrę palapinių miestelį, vaikai dalyvavo tinklinio varžybose, mokyklos direktorės Jurgitos Zalatorienės prizui laimėti. Netikėtai užklupęs lietus keliautojų neišgąsdino, tik dar labiau suvienijo ieškant geriausių sprendimų prisitaikant prie nepalankiai pasikeitusių oro sąlygų. Saulei nusileidus, nurimę ir susėdę prie spragsinčios laužo liepsnos, stovyklautojai dalinosi kelionės įspūdžiais.
Kitos dienos rytą pailsėję ir papusryčiavę stovyklautojai patraukė link kabančio Vadaktėlių tilto, nuo kur prasidėjo baidarių žygis. Gėrėdamiesi poledynmečio laikų kraštovaizdžiu, baidarininkai yrėsi Nevėžio senslėniu. Išbandę save, patyrę neišdildomų įspūdžių ir nuotykių ties malūno užtvanka, keliautojai sėkmingai pasiekė kelionės tikslą – Krekenavos paplūdimį, kur baigėsi baidarių žygis. Iki vėlyvo vakaro stovyklavietėje aidėjo linksmas vaikų juokas ir degančio laužo spragsėjimas. Stovyklautojus nudžiugino atidaryta momentinių fotografijų paroda, kurioje užfiksuotos tos dienos akimirkos. Nuotraukose vaikai ieškojo savo ir draugų atvaizdo, džiaugsmingai aptarinėjo. Nurimus vakarui ir nusileidus saulei visų dėmesį prikaustė tamsoje šviečiantis ekranas. Patogiai įsitaisę ir kaip tikrame kino centre skanaudami spragintais kukurūzais stovyklautojai žiūrėjo pagal tikrus įvykius sukurtą filmą „Berniukas, kuris pažabojo vėją“ (režisierius Chiwetel Ejiofor). Filmo siužetas perkėlė į vargingą Afrikos valstybės – Malavio kaimelį, kur su savo šeima gyvena paauglys Viljamas. Šeima verčiasi žemės ūkiu, tačiau dėl sausros ir negausaus derliaus nebegali sumokėti už sūnaus mokslus mokykloje, tačiau nenumaldomas žinių troškimas jį gena neleistinai lankytis mokyklos bibliotekoje ir knygose ieškoti būdų, kaip pagaminti taip reikalingos elektros, kurios pagalba būtų laistomi daržai ir užtikrinamas kasmetinis derlius. Žiūrovai stebėjosi Viljamo motyvacija ir noru mokytis, džiaugėsi berniuko sėkme – pažaboti vėją, kuris įsuko vėjo jėgainę.
Pasimankštinę ir papusryčiavę stovyklautojai kibo į darbus – tvarkė stovyklavietę, vyresnieji organizavo badmintono varžybas. Sirgaliams aktyviai palaikant žaidėjus, o žaidėjams išbandžius įvairias taktikas, finalinėse kovose kovojo ir pergale džiaugėsi Marija Misevičiūtė, Augustė Kielaitė ir Justas Baltramiejūnas. Mokinius su pergale sveikino, taures bei prizus įteikė europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė. Po varžybų atsigavusius ir pailsėjusius vaikus muziejininkas Audrius Daukša pakvietė į klėtelę, kur papasakojo apie knygnešystę, laisvę, anų laikų žmonių požiūrį į mokslą.
Laikas, praleistas stovykloje, suartino mokyklos bendruomenę, jaunimui suteikė galimybę pademonstruoti savo geriausias savybes, o vyresniesiems – pasidžiaugti, kad auga aktyvi, kritiškai mąstanti ir drąsiai reiškianti nuomonę, nebijanti iššūkių ir siekianti rezultato karta, kuria galima pasitikėti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė