Dažnai kyla klausimas. Kaip išmokti sveikai maitintis? Kaip pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus? Kiek vartoti druskos, cukraus? Koks jų kiekis? Mokytis reikia nuolatos: darželyje, mokykloje, kai suaugame. Ieškoti atsakymų į šiuos klausimus, mokiniams padeda rasti mokytojai ir visuomenės sveikatos specialistai dirbantys mokyklose?
Sausio 23 dieną, valandėlės metu, septintos klasės mokiniai pasitikrino sveikos mitybos žinias ir žaidė Kahoot žaidimą „Sveika mityba“. Užsiėmimo metu su visuomenės sveikatos specialiste aptarė cukraus ir druskos vartojimą, „rakto skylutės“ simbolio, sveikos mitybos piramidės reikšmę, minė mįsles, aiškinosi sveikatai palankios mitybos esmę.
Sausio 26 dieną šeštokai dalyvavo aktyvioje veikloje „Visa tiesa apie cukrų“. Pamokos metu visuomenės sveikatos specialistė mokiniams paaiškino, kodėl svarbu riboti cukraus vartojimą, kur slepiasi „nematomas“ cukraus kiekis. Kartu diskutavome iš kokių maisto produktų galima gauti natūralių cukrų ir kodėl reikia rinktis būtent juos. Mokiniai atliko praktinę užduotį, mokėsi apsiskaičiuoti suvartojamo cukraus kiekį per parą.
Sveika mityba – viena iš pagrindinių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos vaiko sveikatai. Ji lemia harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą, sugebėjimą mokytis, darbingumą, todėl svarbu vaikus išmokyti pasirinkti sveikus ir tinkamus maisto produktus, pirmenybę teikti grūdinėms kultūroms, vaisiams, daržovėms, vandeniui. Šiuos reikalavimus visai nesunku įvykdyti, jeigu mažais žingsneliais vaikus mokys ne tik sveikatos specialistai, mokytojai, bet ir tėveliai.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A.Džiugelytė