Jau nuo pat mažumės maistas užima labai didelę gyvenimo  dalį. Pasirinkimas ką valgyti ar gerti turi įtakos sveikatai, savijautai, ir visos planetos gerbūviui. Dažniausiai vaikai maitinasi tokiu maistu, kokį paruošia ir parenka tėvai, be to  jiems  sunku yra apsispręsti kokius maisto produktus pasirinkti. Kad mokiniams būtų lengviau suprasti ir pasirinkti tinkamai dalyvauja  įvairiose  veiklose, kurių metu padeda mokiniams sužinoti sveikos ir tvarios mitybos naudą sveikatai.

Rugsėjo mėnesį  Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Pasaulis kuriame maisto užtenka visiems“, kurį inicijavo VŠĮ „Tikra mityba“. Konkurso tikslas– skatinti vaikus domėtis ekologijos, tvarumo, sveikos ir kokybiškos mitybos tema. Mokiniai,  kūrybiniais darbais išreiškė nuomonę, kaip įsivaizduoja pasaulį, kuriame visi žmonės turi galimybę gauti sveiko ir kokybiško maisto, nėra bado, maisto švaistymo problemos.

Rugsėjo 21 dieną 4 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje sveikatingumo, lietuvių kalbos ir technologijų praktinėje pamokoje. Lietuvių kalbos pamokoje kūrė ir pristatė sveikatai palankius receptus. Balsavimo metu išrinkta „Sveikuoliška obuolių košė“, kuri pelnė daugiausia taškų. Technologijų pamokoje ši košė buvo gaminama ir degustuojama su pienu ir skrebučiais. Košė išėjo tikrai gardi, nes vieno puodo neužteko, tad buvo verdamas –antras. Taigi siūlome jums paragauti ketvirtokų sveikuoliškos košės. Reikia: obuolių, truputį vandens, cinamono (pagal skonį), citrinos žievelės (pagal skonį).

Tikimės, kad įvairios mokomosios veiklos padės skatinti mokinius  domėtis ekologijos, tvarumo, sveika ir kokybiška mitybą ir ją taikyti kasdieniniame gyvenime.


                                                    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A.Džiugelytė

 

image_print