Visi Lietuvos keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo pralaidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai išimtine nuosavybės teise priklauso valstybei. Juos turto patikėjimo teise valdo, naudoja ir jais disponuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir (ar) fiziniams asmenims.

Pėsčiųjų ir dviračių takai nuo Panevėžio iki Piniavos ir iki Velžio, kaip ir kiti panašūs takai, pvz. nuo Panevėžio iki Pajuostės ar Molainių, yra valstybinės reikšmės kelių sudedamoji dalis. Dėl apšvietimo įrengimo šiuose takuose, kaip ir dėl jų remonto ar priežiūros darbų, reikia kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Rajono gyvenviečių prijungimas prie miesto savivaldybės yra reglamentuotas ir gali būti vykdomas tik teisės aktų nustatyta tvarka.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-02 16:36

image_print