1

Turiu klausima, reikėtu apšviesti dviračių taka esantį Vaivaduose, jei įmanoma iki pat Paliūniškio. Takas mano žiniomis aktyviai naudojamas susisiekimo ir sporto tikslais. (be to jį apšvietus, ši atkarpa kuri jungia praktiškai keturias gyvenvietes ir sodų bendrija (ji yra toleliau už Paliūniškio). Takas einantis nuo Panevėžio iki Piniavos kiek matau taip pat aktyviai naudojamas sodininkų bei Piniavos gyventojų, nors jis ir nėra geros būklės… Jį apšvietus ir sutvarkius gyventojai mieliau naudosis dviračiais bei elektriniais paspirtukais nei automobiliais. Tokį pat pasiūlyma turiu dėl tako einančio nuo Panevėžio iki Velžio (sutvarkytas ir apšviestas takas taip pat būtų naudojamas ir Staniūnų gyvenvietės. Atstumai iki gyvenviečių nedideli, gyventojai tikrai naudotūsi daug labiau šiais takais net ir rudenį. Taip pat noriu pastebėti, kad apšvietus takus tinkamai, apsišviestų ir dalis kelio šiuose tamsiuose ruožuose. Įgyvendinus šiuos sprendimus ir vairuotojams ir pėstiesiems būtų saugiau. Gal laikas tas gyvenvietes prijungti prie miesto? Arba bent jau tokius tranzitinius taškus kaip, takai einantys iki Velžio, Piniavos ir Paliūniškio galėtų būti Panevėžio dalis.

Visi Lietuvos keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo pralaidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Valstybinės reikšmės keliai išimtine nuosavybės teise priklauso valstybei. Juos turto patikėjimo teise valdo, naudoja ir jais disponuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir (ar) fiziniams asmenims.

Pėsčiųjų ir dviračių takai nuo Panevėžio iki Piniavos ir iki Velžio, kaip ir kiti panašūs takai, pvz. nuo Panevėžio iki Pajuostės ar Molainių, yra valstybinės reikšmės kelių sudedamoji dalis. Dėl apšvietimo įrengimo šiuose takuose, kaip ir dėl jų remonto ar priežiūros darbų, reikia kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Rajono gyvenviečių prijungimas prie miesto savivaldybės yra reglamentuotas ir gali būti vykdomas tik teisės aktų nustatyta tvarka.