“Tvarkdaraičio” šventė, prieš kone du dešimtmečius sumanyta tuometinės Trakiškio kultūros darbuotojos Danutės Kirsnienės, tapo itin laukiama savame kaime ir žinoma visame Panevėžio rajone. Šiemetinis “Tvarkdaraitis” nustebino ir jo rengėjus – Trakiškio gyventojų bendruomenės aktyvą, ir artimiausius pagalbininkus – Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio  darbuotojus: visas kaimas judėjo, rengėsi tradiciniam gražiausių sodybų konkursui, atsirado kaip niekad daug rėmėjų, o šventės dieną, liepos 28-ąją, trakiškiečiai džiaugėsi šventės svečių gausa.

Likus dienai kitai iki šventės, bendruomenės komisija tradiciškai aplanko trakiškiečių sodybas, įvertina jų triūsą gražinant aplinką, susipažįsta su per metus atsiradusiomis naujovėmis. “Matome, vieni iš kitų girdime, kurie trakiškiečiai ruošiasi “Tvarkdaraičiui”, kurie lauks komisijos,  tuos ir aplankome, pas nenorinčius neiname, – pasakoja Trakiškio bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė. – Šiemet dar kartą supratau, kad trakiškiečiai ne tik labai tvarkingi, bet ir be galo vaišingi žmonės. Lankydami sodybas buvome pavaišinti  viskuo – nuo gardžiausios žolelių arbatos iki iš Australijos pargabentos kengūrienos”.  Nuspręsta, jog gražiausiai Trakiškyje tvarkosi Regina ir Jonas Jasėnai, Danguolė ir Gražvydas Kirkštūnai, Elma ir Vytas Gedvilos, Viktorija ir Jonas Klikūnai, Joana Bikelienė, o labiausiai iš visų išsiskiria visais metų laikais graži Eugenijos ir Sauliaus Kiaušų sodyba.

Šiemetinis “Tvarkdaraitis” – bendruomenės projekto “Tradicinę šventę “Tvarkdaraitį” švęskim, stovyklaukim, draugaukim, sportuokim, į bendruomenės gyvenimą įsitraukim” dalis, tad gražiausių sodybų šeimininkams paskatinti nupirktos vertingos dovanos ir surengta turininga programa. Trakiškio kaimo kaimynystėje įsikūręs Karaliaus Mindaugo husarų batalionas surengė karinės ginkluotės ir technikos parade. Vyko sportinės varžybos. Edukatorė Vitalija Daugėlienė vedė dekupažo užsiėmimus. Koncertavo Trakiškio moterų vokalinis ansamblis “Lanksva” (vadovė Audronė Rancovienė), Miežiškių kultūros centro orkestras “Ciongs”(vadovas Rimantas Švaplys), Trakiškio liaudiškos muzikos kapela “Juostvingė” (vadovė A. Rancovienė), Raguvos kultūros centro kapela “Kukalis” (vadovas Henrikas Balčiūnas). Edukacinę programą “Žolynų, žolynėlių galia” pristatė Trakiškio žolininkės. Savo svetingumą ir išmonę demonstravo šeimininkės, svečius vaišinusios ir šaltibarščiais, ir keptais šonkauliais, ir sraigių patiekalais. Šventės kulminacija tapo Aido Bitino koncertas.

Silgienė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, dalyvavusiems aplinkos apžiūros konkurse, sodybų šeimininkams, svečiams. Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio linkėjimus ir lauktuves trakiškiečiams perdavė Miežiškių seniūnijos seniūnas Remigijus Budreika, Seimo nario Tomo Tomilino – padėjėja Regina Patalauskienė, Guodos Burokienės – Vaida Pečeliūnaitė. Atskirą padėką “Tvarkdaraičio” organizatoriai kiria rėmėjams: bendrovėms “Liepsnelė”, “IF Concept”, “Aukštaitijos bravorai”, “Visi medienos gaminiai”, Janinos sraigių ūkiui, Gerutės daržovių ūkiui, gėlių salonui “Flora Express”, už nuotraukas padėka skiriama Gintarui Lukoševičiui. “Net patys stebimės, kaip mūsų “Tvarkdaraitis” išaugo – sulaukėmė daug žiūrovų ne tik iš Trakiškio – daug jų atvažiavo iš miesto ir aplinkinių kaimų”, – džiaugiasi J. Silgienė.


Trakiškio gyventojų bendruomenės informacija

image_print