Panevėžio rajono Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenė įgyvendino Žemės ūkio ministerijai teiktą projektą „Bendruomenės namų vidaus patalpų paprastasis remontas“, prie kurio finansavimo prisidėjo Panevėžio rajono savivaldybės administracija.  Projekto tikslas – suremontuoti ir bendruomenės narių poreikiams pritaikyti patalpas, kuriose bus organizuojami renginiai, susitikimai su kitomis bendruomenėmis, asmeninės šventės.

Bendruomenės valdyba koordinavo veiklas ir kvietė kraštiečius prisidėti savanoriškais darbais. Talkininkai plėšė senas lubų plokštes, ardė sienų dailylentes – ruošė patalpas remontui. Darbams įsibėgėjus pastebėjo, kad reikia atnaujinti elektros instaliaciją, pasenusią šildymo sistemą, tačiau tam lėšų projekte nebuvo numatyta. Valdyba nusprendė prašyti finansinės paramos,  kreipdamiesi į kraštiečius.  Džiugu, kad atsirado daug geros valios žmonių, kuriems rūpi bendrystė ir savanorių atliekami darbai. Vadoklių kraštą mylintys žmonės prisidėjo pinigais, dovanojo medieną, šiltinimo vatą, savo medžiagomis atnaujino elektros instaliaciją, teikė transportavimo paslaugas.

Vakarais ir savaitgaliais į bendruomenės namų patalpas rinkosi gausus talkininkų būrys, kuris draugiškai, bendruomeniškai ir neatlygintinai  atliko visus remonto darbus. Projekto metu pakeistos lubų plokštės, sienos iškaltos medienos plaušo dailylentėmis, salėje ir koridoriuje išklotas naujas grindų laminatas.

Atlikti darbai – tai tik pradžia į bendruomenės namų kūrimą, jų puoselėjimą ir bendrystės auginimą. Ateityje planuojame pabaigti šildymo sistemos atnaujinimo darbus, pakeisti lauko duris, langus papuošti naujomis žaliuzėmis, įsigyti kėdžių ir bendruomenės poreikiams reikalingo inventoriaus.

Šio projekto veiklos įrodė, kad mes, Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenė, esame aktyvūs, darbštūs, bendruomeniški, susitelkę ir be galo mylintys savo kraštą.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.


Panevėžio rajono Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenės valdyba

image_print