Respublikinio etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ varžytuvėse „Tarmių lobynai“ Panevėžio rajonui atstovavo Raguvos kultūros centro ir Šilų UDC jaunimas.

Ankstyvą pavasarį pateikus paraiškas dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte „Mūsų lobynai“ niekas negalėjo numatyti, kad vėliau, jau įsibėgėjus procesui, teks priimti rimtus iššūkius. Pasaulinė COVID-19 pandemija stipriai pakoregavo visų gyvenimus. Šio projekto organizatoriai priėmė sprendimą ir projektą perkėlė į virtualią erdvę.

Raguvos kultūros centro meno vadovė Ina Kuodienė ir Šilų UDC vadovė Audronė Antanaitienė, pasitarusios su savo auklėtiniais, priėmė iššūkį vykdyti pradėtą projektą. Beveik viso karantino metu iki gegužės mėn. pabaigos repeticijos su vaikais vyko nuotoliniu būdu. Visi drauge ieškojo būdų, kaip kūrybiškai ir estetiškai pateikti vaizdo siužetus. Pagaliau atėjo laikas sukurtą produktą siųsti organizatoriams ir laukti vertinimo komisijos rezultatų.

Varžytuvėse „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“ dalyvavo visų penkių Lietuvos regionų atstovai. Kompetentinga komisija vertino 47 atsiųstus vaizdo siužetus. Birželio 1-ąją dalyvius pasiekė ilgai laukti rezultatai.

Savo amžiaus grupėse raguviškė Gabrielė Padelevičiūtė laimėjo II vietą, Jonui Juškai komisija skyrė III vietą. Šilaivė Kamilė Miliauskaitė džiaugiasi laimėjusi III vietą. Savo auklėtinių pasiekimais nuoširdžiai džiaugiasi vadovės Ina ir Audronė. Labai smagu, kai kasdien modernėjančiame pasaulyje dar atsiranda vaikų, kurie prisiliečia prie mūsų tautos tradicijų ir papročių išsaugojimo ir jų puoselėjimo.

Dėkojame vaikams bei jų šeimų nariams – be Jūsų paskatinimo ir palaikymo būtų žymiai sudėtingiau siekti rezultatų.


Raguvos kultūros centro meno vadovė Ina Kuodienė

Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-16 16:25

image_print