Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga įgyvendina Neformaliojo švietimo ir tęstinio suaugusiųjų mokymo programą „Panevėžio r. bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos skatinimas ir įgūdžių ugdymas“. Birželio 18-19 dienomis buvo organizuojamas antrasis programos renginys-stovykla, kurios metu dalyvės įgijo teorinių ir praktinių žinių sveikatos stiprinimo srityje.
Šeštadienio rytą pradėjome mankšta – praktiniu užsiėmimu „Kaip teisingai sportuoti su lauko treniruokliais?“, kurį vedė trenerė Taisa Balčiūnienė. Kaip sakė trenerė, tokios treniruotės tinka bet kokio amžiaus žmonėms ir nereikia jokio išankstinio fizinio pasirengimo. Treniruojantis stiprinami kojų, rankų, pilvo preso raumenys, gerinama širdies ir kraujagyslių veikla, aktyvinama medžiagų apykaita, deginami riebalai, gerinama bendra emocinė ir fizinė savijauta.
Lektoriaus Vygando Pikčiūno, asmenybės ugdymo ir meditacijos mokytojo paskaitoje-praktiniame užsiėmime sužinojome apie vidinę harmoniją, streso mažinimo galimybes, žmogaus protinių galių atskleidimą, pasitikėjimą savimi, emocijas, pozityvų mąstymą ir daugelį kitų, šiandien ypatingai aktualių dalykų. Išsiaiškinome, jog visame kame reikia išlaikyti pusiausvyrą, kad minčių galia lemia mūsų emocinę ir psichinę sveikatą. Išbandėme relaksacines bei atsipalaidavimo metodikas.
Trečiojo užsiėmimo metu, neuroedukatorė Rėda Grigaitienė, papasakojo apie psichoemocinės būklės gerinimą ieškant atsakymų, kaip ir kokiais metodais galima padėti žmogui keisti požiūrį, mąstymą bei elgseną. Šio užsiėmimo metu spalvomis, linijomis, skirtingomis dailės formomis bei priemonėmis įkūnijome savo jausmus, išgyvenimus, atskleidėme savo kūrybiškumą, mokėmės įveikti baimes, labiau priimti ir pažinti save bei kitus.
Vakarą praleidę smagioje bendraminčių kompanijoje, kurioje netrūko pokalbių, juoko ir puikių emocijų, sulaukėme ryto, prasidėjusio aktyvia mankšta su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis, kurią vedė trenerė Taisa Balčiūnienė. Išmėginusios vaikščiojimo su lazdomis techniką, supratome, kad tai yra lengvai išmokstama, o taisyklingai atliekant judesius, anot trenerės, mankštinami net 90 procentų viso kūno raumenų.
Programos partnerė, psichologė-psichoterapeutė Genė Jakaitienė, dalyvėms dovanojo savo paskaitą „Psichologinis atsparumas šiuolaikiniame gyvenime“, kurios metu bandėme išsiaiškinti kaip sėkmingai susitvarkyti su kylančiomis problemomis ir kaip gebėti iš tų situacijų išeiti stipresnėms, išmintingesnėms ir daugiau galinčioms. Psichologė Genė Jakaitienė dovanų atvežė korį šviežio medaus, kuris simbolizuoja šviesą, darną, gerovę, švelnumą ir išmintį. Visų šių dalykų labai trūksta šiuolaikiniame mūsų gyvenime.
Paskutinio programos užsiėmimo „Eterinių aliejų nauda psichinei žmogaus sveikatai“ metu susitikome su aromaterapeute Orinta Šumaniene. Lektorė papasakojo apie eterinius aliejus, kurie neutralizuoja, išvalo, subalansuoja žmogaus organizme vykstančius procesus. Sužinojome, jog kai kurie aliejai turi ir gydomųjų savybių, stiprina imunitetą, mažina nuovargį, stresą, gerina nuotaiką.
Dvi dienos paskaitų ir užsiėmimų, draugiškoje, puikiai nusiteikusioje ir žinių ištroškusioje kompanijoje, pralėkė kaip kelios akimirkos. Kartu mokėmės atpažinti bei valdyti emocijas, spręsti kylančias problemas, vertinti sveikatą, kaip vieną iš esminių vertybių, lemiančių gyvenimo kokybę, suprasti fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir savijautai. Dar kartą prisiminėme tai ką dažnai pamirštame, jog sveikata – svarbiausias ir tuo pačiu didžiausias mūsų turtas, kuris padeda gyventi laimingai, aktyviai, kasdien šypsotis ir daryti tai, kas kelia džiaugsmą.
Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė