Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu.  Nuolat valgoma net ir pati sveikiausia košė gali sutrikdyti organizmą. Tik duodami įvairų maistą, galime užtikrinti, kad vaikas gautų visas reikalingas maistines medžiagas, mineralus ir vitaminus. Teisingai pasirinkti maisto produktų grupes ir jų kiekį lėkštėje padeda maisto pasirinkimo piramidė.

Vasario 2 d. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su sveikatos specialiste aiškinosi, kaip tinkamai rinktis maisto produktus, dėl ko reikalinga sveikos mitybos piramidė, kokios spalvos turėtų dominuoti pietų lėkštėje. Valandėlės metu vaikams akcentuotas piramidės pagrindas, paaiškinta, kokius produktus ji rekomenduoja vartoti dažnai, o kuriuos retai. Vaikai sužinojo, kad kas auga darže ar sode, galima vartoti beveik kiekvieną dieną. Piramidės viršūnėje pavaizduoti riebalai, saldumynai, rafinuotas cukrus, druska. Iš šių produktų gaunama daug energijos, o būtinų maisto medžiagų juose beveik nėra. Vaikams paaiškinta, kad šiuos produktus reikėtų valgyti tik labai mažais kiekiais ir retai. Atlikdami praktinę užduotį, vaikai mokėsi lėkštėje porcijuoti maisto produktus, žiūrėjo edukacinį filmuką „Mano pietų lėkštė“.

Vaikai yra smalsūs, todėl suaugę turėtų pažiūrėti į pasaulį vaiko akimis ir maistas bus ne tik įprastas ritualas, bet ir kažkas įdomaus, stebuklingo.


                                                        Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print