Jau antrą kartą SVEIKATOS AVILIO organizatorės naujamiestiečius pakvietė į vasaros žygį baidarėmis. Rugpjūčio 10 d. net 39 įvairaus amžiaus ( 9 – 70 metų) dalyviai neišsigando naujo iššūkio – baidarėmis įveikti 22 Merkio upės kilometrus. Merkys yra devintoji pagal ilgį Lietuvos ir didžiausia Dzūkijos upė. Plaukdami dalyviai galėjo stebėti, kaip maitinamas gausybės upeliukų ir šaltinių, savo vandenis Merkys plukdo per smėlingą Dainavos kraštą. Upė gana plati, todėl naujamiestiečiai galėjo plaukti grupelėmis, dalintis įspūdžiais vieni sau kitais, mėgautis gamta ir puikiu vasarišku oru. Tad net nepajutome, kaip pasiekėme Merkinę, kur Merkys jau įteka į Nemuną. Merkinė ne vieną sužavėjo nuo Merkinės piliakalnio ir apžvalgos bokšto atsiveriančiu kraštovaizdžiu.

Džiaugiamės dalyvių ištverme – nepabūgo ilgos net 500 km kelionės, savo šeimos narius skatino išbandyti aktyvaus laisvalaikio leidimo formą, o savo palaikymu kūrė tikrą BENDRYSTĘ, pripildytą rūpinimosi vienas kitu ir pozityvumo. Tai ir yra didžiausia jėga, keičianti mūsų aplinką ir mus pačius. Juk iš kelionės niekada negrįžtame tokie patys, kokie ją pradėjome.

Projektas SVEIKATOS AVILYS, vykdomas Naujamiesčio gimnazijos, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 


                                                                          Projekto koordinatorės Asta Žaludienė ir Alma Briedienė

 

image_print