Naujamiesčio gimnazijos projekto „Sveikatos avilys“ jaunieji dalyviai- 2-4 klasių mokiniai šiais mokslo metais turėjo galimybę lankyti pamokas  Aukštaitijos sporto rūmų baseine. Rudenį 48 vaikai, mokomi trenerės Jūratės Klimavičienės, ne tik mokėsi plaukimo pradmenų, susipažino su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis, bet ir fiziškai aktyviai sportavo. Gegužės- birželio mėnesiais savo plaukimo įgūdžius tobulino ir įtvirtino 2-3 klasių mokiniai. Trečiokų mokytoja Asta džiaugėsi, kad bendra pažanga – didžiulė. Visi vaikai įveikė vandens baimę – nebebijo panerti, nušokti nuo pakylos, visi jau geba be pagalbinių priemonių išsilaikyti ant vandens, dalis vaikų demonstruoja didelę fizinę ištvermę ir geba perplaukti baseiną. Reflektuojant savo patirtį paaiškėjo, kad visi pasiekė savo asmeninius tikslus ir pasiruošę įveikti naujus iššūkius ( projektas tęsis dar 1,5 metų).

Projektas „Sveikatos avilys“, vykdomas Naujamiesčio gimnazijos, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projekto tikslas – į organizuojamas reguliarias fizines veiklas įtraukti 100-150 įvairaus amžiaus žmonių ir stiprinti jų emocinę, fizinę bei psichinę sveikatą, formuoti sveikos ir aktyvios gyvensenos įpročius.

Naujamiestiečių aktyvumo dėka fizines veiklas pavyko tęsti net karantino metu (jos vyko nuotoliniu būdu), o dabar (kaip ir praėjusią vasarą) vyksta Naujamiesčio gimnazijos stadiono erdvėje: pilateso, kangoo jumps, kineziterapinės mankštos, jogos užsiėmimai. Dalyviai  mėgaujasi šiaurietišku vaikščiojimu bei plaukimu baidarėmis, žiemą – slidinėjimo pramogomis. Per metus šias veiklas išbandė apie 160 dalyvių ir dabar gali pasirinkti jiems patinkantį judėjimo būdą.

Remiantis atliktos projekto dalyvių apklausos duomenimis, projekto dalyviai pajuto ne vieną teigiamą pokytį – pagerėjo nuotaika, sustiprėjo raumenys, pasikeitė kūno lankstumas ir laikysena. Daugumai apklaustųjų susiformavo įgūdis ir poreikis sportuoti. O svarbiausia, kad visi apklaustieji pripažino, jog sportuoti grupėje daug maloniau nei pavieniui.

Dėkojame SVEIKATOS AVILIO dalyviams. Jūsų bendrumas, dalinimasis tuo, kuo gyvename ir kas ką nuveikia, įkvepia aktyviam gyvenimui ir skatina optimizmą.

Projekto video:  https://youtu.be/US5ZGvNHWJI


                                                                                       Projekto koordinatorės Asta Žaludienė ir Alma Briedienė

 

image_print