Kūno laikysena – ne tik grožis, bet ir sveikata. Jei vaiko laikysena teisinga, tai ir vidaus organai yra teisingos padėties ir funkcionuoja normaliai. Jei laikysena netaisyklinga, ypač krūtinės ląstos ir stuburo deformacijoms, vidaus organai suspaudžiami, jų veikla apsunkinama, išsivysto įvairūs negalavimai. Norint išlaikyti teisingą laikyseną, nuo vaikystės būtina sportą derinti su stuburo raumenų stiprinimo pratimais. Balandžio 22 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Kad nugarytė būtų tiesi“. Jo metu sveikatos specialistė vaikams paaiškino, kaip svarbu turėti sveiką ir tinkamą laikyseną, pamokė pratimų, kuriuos vaikai gali atlikti tiek grupėje, tiek namuose, išmokė teisingai pakelti sunkesnį daiktą nuo žemės.

Balandžio 29 d. Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“ buvo minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Šią dieną su mažaisiais buvo kalbama, kokią žalą žmonių sveikatai daro triukšmas. Vaikai sužinojo, kad triukšmas kenkia klausai, trukdo fiziniam ir protiniam darbui, trikdo dėmesį, trukdo miegoti ir atsipalaiduoti, gali sukelti ligas. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai žaidė žaidimą „Triukšmas ar tyla?“. Jo metu mažieji turėjo galimybę pagal garsią muziką sukelti triukšmą ir šokti, triukšmauti, rėkti, o po to klausyti tylios ir ramios muzikos, paukščių garsų, upelio čiurlenimo, įsiklausyti į tylą ir palyginti su triukšmo garsais. Vaikai sužinojo tylos ženklą, susikaupę, tylomis žiūrėjo į liepsnelės plazdenimą.

Darželyje sveikatinimo veiklos orientuotos į sveikatos vertybes, kurios, vaikui augant, plečiasi, tobulėja, tampa įpročiu, o vėliau – socialine norma ir gyvenimo būdu.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print