Žemės vandeninis apvalkalas sudaro 70 proc. žemės paviršiaus. Tačiau 96 proc. vandens yra sūrus, o juk gyvybei svarbiausias gėlas vanduo, nes jame yra žmogui subalansuotų druskų ir mineralinių medžiagų.

Kasmet  kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo svarbą mūsų gyvenime. Šiai dienai paminėti Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 3 klasės mokiniams,  suorganizavo edukaciją „Sveikas vanduo“. Užsiėmimo metu lektorė Sigita mokinius supažindino su geriamojo vandens savybėmis, jo ištekliais. Vaikai sužinojo apie skirtingus vandens valymo būdus. Vėliau mokiniai eksperimentavo: patys gamino vandens filtrą ir filtravo vandenį. Daug džiaugsmo vaikams suteikė, kai pamatė, kad iš jųfiltro laša švarus vanduo. Eksperimento antroje dalyje mokiniai išsiaiškino, kad  bakterijos esančios vandenyje neišsifiltruoja, o naikinamos cheminiu būdu.

 Rytų išmintis sako: „gėlo vandens ąsotis geriau už sūrią upę“. Ši edukacija, mokiniams padėjo  suprati, kad žmonių sveikatai ir saugiai aplinkai, ligų prevencijai labai svarbi yra vandens kokybė.


                                                                       Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print