Kad organizmas gerai funkcionuotų, jis turi gauti pakankamai baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Vasario 22 dieną Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 6 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje dailės, lietuvių ir sveikatingumo pamokoje tema  „Teksto paskirtis ir jo vizualizacija, skirta subalansuotos paauglių mitybos problemoms“. Visuomenės sveikatos specialistė pamokos metu mokiniams pateikė informaciją apie sveiką ir subalansuotą mitybą, netinkamos mitybos žalą augančiam organizmui, supažindino su sveikos mitybos taisyklėmis. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai kūrė pasaką apie pelytę, kuri ėdė viską kas papuolė jos kelyje ir kas jai atsitiko. Dailės pamokoje vizualizavo įgytas žinias ir piešė pelę, kurios mityba buvo nesubalansuota ir teikė išvadas ir rekomendacijas.

Daugelis žinome daržovių ir vaisių teikiamą naudą sveikatai, tačiau paskatinti vaikus dažniau valgyti šias daržo gėrybes užduotis nelengva.

Kad vaikai geriau suprastų palankių produktų naudą sveikatai Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras suorganizavo edukaciją „Daržoviukai““. Vasario 23 dieną lektorė Rasa apsilankė Krekenavos gimnazijos  pirmokų klasėje. Mokiniams paaiškinta, kaip daržovės skirstomos  pagal naudą organizmui ir kodėl yra vaikų sveikatos šaltinis. Vaikai sužinojo kokių vitaminų turi žalios, geltonos ir raudonos spalvos daržovės. Išsiaiškino, kad norint užaugti sveikiems reikia miegoti, sveikai maitintis ir judėti gryname ore. Lektorė parodė, kaip teisingai valgyti daržoves, kad pajustum jų tikrąjį skonį. Išklausę pasakos „Daržovių ginčas“ mokiniai dalyvavo daržovių degustacijoje.

 Manome, kad tokios pažintinės ir integruotos veiklos padės mokiniams suprasti sveikos mitybos principus, pagerinti gyvenimo kokybę ir susidraugauti su palankiais sveikatai maisto produktais.


                                                    Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Džiugelytė

 

image_print