Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai dalyvavo ugdomojoje veikloje „Sveiki dantukai“.

Sausio 28–29 d. „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su sveikatos specialiste ne tik aiškinosi apie dantukų priežiūros svarbą, bet kartu mokėsi ir juos valyti. Pas mažuosius į grupes atkeliavo drakoniukas, kuris turėjo gražų, didelį šepetuką, dantų pastą ir dantų krapštukus. Vaikai susidraugavo su juo, išmoko dviejų pirštukų taisyklę: ,,2-2-2“.  Dantukus reikia valyti dukart per dieną: atsikėlus ryte ir vakare, prieš miegą, po dvi minutes ir aišku dviese – su mamyte ar tėveliu. Mažieji apsilankė dantukų šalyje, kur gyveno dantukų fėja ir peliukas. Jie papasakojo, kokių vaikai gauna dovanų, kai iškrenta sveikas ar sugedęs dantukas. Visiems vaikams padalinti dantukų priežiūros kalendoriai, kuriuos kiekvieną dieną pildys su tėveliais.

 Visi sutinka, kad ne visada įpročių formavimas būna malonus procesas, dažnai jiems ugdyti reikia valios pastangų ir didelio entuziazmo. Dantukų valymas – ne išimtis.

Tinkama vaikų burnos profilaktika sumažina ne tik burnos ligų – dantų ėduonies ir periodontito išplitimą, bet ir kitų infekcinių susirgimų, ypatingai virškinamojo trakto ligų skaičių, ugdo vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius.

 Kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė

image_print