Liepos 30 d. Sujetuose įvyko tradicinė kraštiečių šventė Oninės. Šią dieną nutiko daug tradicinių dalykų. Visų pirma oras. Tradiciškai šią dieną Sujetuose būna išties gražus, saulėtas, nelietingas, nevėjuotas… žodžiu – labai tinkamas tokią šventę švęsti. Toks jis ir buvo! Tradiciškai mažųjų šventės dalyvių jau nuo popietės laukė didžiulis pripučiamas batutas, o vėliau ir kitos pramogos. Pasirodę meno kolektyvai ir atlikėjai tradiciškai dovanojo savo talentą, kurį skleisdami iš visos širdies, nepaliko abejingų šventės dalyvių. Tradiciškai ši šventė Sujetuose dvelkė vaišingumu. Gaspadinės išvirė net 2 didžiulius katilus tradicinės žuvienės, iškepė net dvi didžiules keptuves tradicinės kiaušinienės, o kur dar tradicinė, nepaprasto skonio duona, sūris, gira… Žodžiu, atvykusieji tradiciškai buvo pavaišinti ligi soties, kad pasitenkinimą jaustų ne tik siela, bet ir kūnas. Tradiciškai koncertavo estrados žvaigždė, šįkart Paulius Stalionis. Tradicinio Oninių laužo šviesoje vyko tradicinė diskoteka su muzikantu Vaidu ir, žinoma, šventės kulminacija – tradiciškai įspūdingas šventinis fejerverkas.

Be jokios abejonės ši šventė būtų nešventiška be svečių, kurių tradiciškai visada laukiame su pagarba, dėmesiu ir dovanomis. Ji nebūtų tokia puošni ir turtinga be tradiciškai triūsusių Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ talkininkų, kurie negailėdami nei savo jėgų, nei laiko, stengėsi, kad mums visiems šventė patiktų. Rėmėjai aukojo savo lėšas su tikėjimu, kad jos pasitarnaus geram bendram labui. Šventė būtų sunkiai įsivaizduojama be tradicinio kultūrinio parnerio – Smilgių kultūros centro, jo darbuotojų indėlio. O labiausiai, žinoma, šventės nebūtų be šventės dalyvių, žiūrovų, juk jie tradiciškai ir yra šventės puošmena. Beje, šventės diena netradiciškai sutapo su Tarptautine draugystės diena, todėl kvepėjo ne tik duona, bet ir draugyste.

Kai pagalvoji, geras dalykas tos tradicijos, atnešančios džiaugsmą ir vidinį pasitenkinimą tau ir tavo artimajam. Įvykiai pasikartojantys, bet jausmas vis naujas.

Linkiu nepamiršti gerų tradicijų, jas puoselėti ir nenustoti jomis tikėti.


              Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ pirmininkas Kęstutis Simonavičius

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-05 08:17

image_print