Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ vyko visuomenės sveikatos rėmimo projektas „Stiprūs ir sveiki augsim dideli“. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas darželio bendruomenei stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą.

Projekto metu darželio vaikai ir bendruomenė dalyvavo  įvairiuose sveikatinimo užsiėmimuose: šeimos šventėje „Mums smagu, kai mes kartu“, kurioje kartu su bendruomene sportavo linksmose estafetėse.  Projekto bendradarbiavimas su socialiniais partneriais – Panevėžio Pradine mokykla ,VŠĮ „Aukštaitijos krepšinio mokykla“ ,VŠĮ „FK Dembava“ –  visiems darželio vaikams įnešė įvairiapusio džiaugsmo, sportuojant ir dalyvaujant varžybose. STEAM užsiėmime „ Daržovių vaivorykštė“ ugdytiniai ragavo, gamino salotas, spaudė sultis iš darželyje savo pačių užsiaugintų gėrybiu. Fizinio aktyvumo veikla „Su balansiniu dviratuku prie Nevėžio aš lekiu“  mūsų darželio ugdytiniams yra tęstinė – vaikams dalyvavimas lenktynėse ekologiniame takelyje tapo tradicija.

Kineziterapeutė Andžela Kotova pravėdė mankštą bendruomenei „Gryname ore“. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Violeta Gustienė skaitė paskaitą bendruomenei pavadinimu „Gera savijauta“ – apie sveiką gyvenimo būdą.

Dalyvaudami projekte, sukūrėme tradicines tęstines darželio ir bendruomenės veiklas, kurios ir šiandien visus džiugina. Gavę projekto finansavimą, turėjome galimybę įsigyti sporto ir sveikatingumo priemonių, kurios turi išliekamąją vertę ir padeda vaikams ne tik smagiai leisti laiką darželyje, tačiau lavinti fizinį jų aktyvumą bei sveikatą, o taip pat džiaugtis buvimu gryname ore.

image_print