Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga įgyvendina Panevėžio r. savivaldybės  finansuojamą Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas“. Pagrindinis projekto tikslas – gyventojų sveikatos stiprinimas per aktyvias fizines veiklas.

Liepos 24 d. pabėgę nuo kompiuterių, įvairių modernių technologinių žaidimų ir visiems įprastų patogumų, daugiau nei pusšimtis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių leidosi į baidarių žygį Nevėžio upės senslėniu.

Žygį pradėję netoli Vadaktėlių, greit pasiekėme kabantį tiltą, gėrėdamiesi poledynmečio laikų kraštovaizdžiu, grožėjomės supančia gamta ir visą kelią lydėjusiomis antimis. Ties Vadaktais įveikėme pirmąją akmenų kliūtį – buvusio malūno užtvanką. Atokvėpiui sustojome Mučiūnų kaimo poilsiavietėje. Pailsėję, pasivaišinę ir atgavę jėgas žygį tęsėme. Praplaukę Nevėžio ir Upytės santaką pasiekėme buvusio Slabados malūno užtvanką, kuriai daugiau nei šimtas metų. Nors malūno jau nelikę seniai, užtvanka iš riedulių ir ąžuolo rąs­tų tebetramdo upės tėkmę ir džiugina baidarininkus rodos neįveikiamomis kliūtimis. Patyrę neišdildomų įspūdžių ir nuotykių, įveikę senojo malūno užtvankos kliūtis, keliautojai pasiekė Krekenavą, kuri visus pasitiko didingais Mažosios bazilikos bokštais. Irdamiesi miestelio teritorijoje vingiuojančia upės vaga baigėme žygį Krekenavos poilsiavietėje. Atsigaivinę vėsiu upės vandeniu, dalindamiesi kelionės įspūdžiais nutarėme, kad baidarių žygį pakartosime ir kitais metais.

Plaukimas baidarėmis teikia įvairiapusiškos naudos. Plaukiant ne tik lavinamas kūnas, bet ir ilsinamas protas, pajaučiama vienybė su kolegomis, draugais, mėgaujamasi mus supančia gamta.


                        Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

 

 

 

image_print