Spalio 23–28 dienomis Velžio gimnazijos chemijos mokytoja Rasa Venciuvienė ir fizikos mokytoja Angelė Paulauskienė dalyvavo tarptautinio „Erasmus+“ KA1 projekto „SMART mokykla“ mokymuose „STEM“ , kurie vyko Smichovska vidurinėje verslo mokykloje Prahoje. Ši mokykla yra viena geriausiai aprūpintų elektrotechnika vidurinė mokykla visoje Čekijoje – čia gausu aukštos kokybės įrangos, įrengtos modernios techninės ir kompiuterinės klasės, virtualios realybės laboratorijos, fizikos kabinetas, krepšinio ir tinklinio, treniruoklių salės, alpinizmo sienelės. Mokiniai turi savo erdves poilsiui.

Šių mokymų tikslas – sužinoti ir praktiškai išbandyti šiuolaikinius mokymo(si) metodus, kurie sužadintų mokinių mokymosi motyvaciją. Mokymuose dalyvavo mokytojai iš Italijos, Rumunijos, Turkijos, Graikijos (Kipro) ir Lietuvos.

Kursų metu, dirbdami grupėse ir poromis, susipažinome su STEAM ir STEM metodais, sužinojome kokias kompetencijas šie metodai padeda ugdytis mokiniams. Klausėmės lektorių apie nanotechnologijas ir diskutavome apie STEM, atlikome praktinius darbus – konstravome lego robotus, dirbome su ozobotais, dalyvavome virtualios realybės ir papildytos realybės užsiėmimuose. Užsiėmimus vedė puikūs dėstytojai, savo sričių profesionalai. Jiems aktyviai talkindavo šios mokyklos mokiniai, kurie padėjo mums atlikti darbus, vedė ekskursiją po mokyklą, dirbo vertėjais. Viena iš mokymų dienų buvo skirta astronomijai, o užsiėmimai vyko Prahos Planetariume. Praleidus čia visą dieną likome sužavėtos kaip Planetariumo erdvės pritaikytos vaikų smalsumui sužadinti.

O Praha tiesiog užbūrė savo architektūra, istoriniais paminklais, nepakartojamomis bažnyčiomis, astronominiu laikrodžiu. Aplankėme Prahos pilį, muziejus, Nacionaliniame teatre žiūrėjome operą „Sevilijos kirpėjas“. Gaila, kad buvome rudenį, kai greitai pradeda temti.

Aplankykite Prahą, dalyvaukite šiuose mokymuose ir grįšite namo kupini naujų idėjų.


Angelė Paulauskienė

 

image_print