Siekiant, kad ugdymas ir ugdymosi veikla vaikams būtų įdomi, plėtojant savaitės temą „Muziejuje“, Panevėžio r. Smilgių gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Pelėdžiukų‘‘ grupėje su ugdytiniais nutarėme įsirengti nuosavą muziejų. Tad susiruošėme į pažintinę ekskursiją, kurios tikslas – sudominti vaikus, žadinti jų smalsumą bei praplėsti jų žinias apie mus supančią aplinką.

Pirmąją dieną vaikai buvo supažindinti su tokiomis sąvokomis, kaip muziejus, paroda, eksponatas, iškamša ir t. t.  Taip pat kalbėjome apie elgesio taisykles, kurių privalu laikytis lankantis muziejuje. Aptarėme, ką norėtume pamatyti ir ką turėti savajame. Nusprendėme, kad mūsų grupės muziejus turės: biblioteką, kurioje galėsime ieškoti informacijos apie gyvūnus, iškasenas ar augalus. Vaikai pasakė, kad muziejuje galima pamatyti paveikslų parodą, tad ją ir puolėme kurti. O, kaip be pačių fosilijų ir dinozaurų? Kaip smagiai mes jas lipdėme iš miltų ir druskos tešlos. Čia puikiai pasitarnavo šviesos stalelis, kur kinetiniame smėlyje paslėpėme dalį nulipdytų iškasenų. Štai jau turime tikrą modernią archeologijos ekspoziciją.

 Mažieji muziejaus įkūrėjai prisiminė, kad jiems teko lankytis Krekenavos regioninio parko lankytojų centre ir matyti gyvūnų iškamšų ir jų paliktų pėdsakų. Truputį pagalvoję nusprendėme, kad nėra nieko neįmanomo ir tokią parodą galime surengti ir mes. Taip mūsų kuriamą muziejų papuošė įvairių žvėrelių kailiukai ir paukštelių iškamšos. Ši ekspoziciją vaikus labai sužavėjo. Jiems kilo daug klausimų, į kuriuos mielai atsakinėjo mokytoja ir jos padėjėja. Reikiamos informacijos ieškojome ir knygelėse bei internete.

Temą ,,Muziejuje“ lengvai integravome su kitomis pamokėlėmis ar veiklomis. Čia puikiai mums pagelbėjo muzikos mokytoja Sonata. Vaikai žaidė muzikinį žaidimą ,,Šarka‘‘, skaičiavo natas, skiemenukus ir mušė taktą, vardydami mūsų muziejuje sutiktų paukščių ir gyvūnų pavadinimus.

Labai džiaugiamės galutiniu rezultatu ir puikiu kūrybiniu procesu visos savaitės eigoje.


 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Marozaitė

Paskutinis atnaujinimas: 2021-02-12 02:55

image_print