Panevėžio rajono Dembavos lopšelio -darželio  „Smalsutis“ komanda – mokytoja Agnė Jašinskienė, mokytoja metodininkė Jovita Niauronienė, ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Baltrušaitienė – nuo 2021 m. dalyvavo ERASMUS+ strateginių partnerysčių projekte „STEAM ugdymo tobulinimas“, kurio tikslas tobulinti STEAM ugdymą Europos mokyklose. Šio projekto partneriai: Vilniaus universitetas (Lietuva); Klaipėdos universitetas (Lietuva); Talino universitetas (Estija); Stichting Katholieke Universiteit (Nyderlandai); Centar za promociju nauke (Serbija); Katholieke; Hogeschool Vives Zuid (Belgija); Universitaet Paderborn (Vokietija); Turun Yliopisto (Suomija). Šiame projekte dirbo 734 mokytojai ir 253 ugdymo įstaigos iš  7-ų  šalių.

Mūsų darbo grupė dalyvavo tarptautiniame „STEAM iššūkio“ konkurse. „Smalsučio“ darbo komanda gavo užduotį sukurti ir įgyvendinti iššūkį. Ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikai kartu su mokytoja Agne sugalvojo kurti savo radiją, kuris dar ir „veiktų“ . Iššūkis buvo įveiktas – radijas veikė! Šis „Bitučių“ grupės vaikų ir mokytojos Agnės Jašinskienės įgyvendintas projektas buvo atrinktas tarp geriausiųjų ir įtrauktas į projekto metu rengiamą Gerosios praktikos rinkinį.

Džiaugiamės, kad mūsų darbas pateko tarp 32 geriausiųjų Lietuvoje įgyvendintų STEAM iššūkių ir buvome pakviesti į tarptautinę „STEAM ugdymo tobulinimo“ konferenciją Nacionalinėje švietimo agentūroje, kur galėjome pabendrauti su Lietuvos ir kitų šalių pedagogais bei pasisemti idėjų naujiems projektams.

 

image_print