Panevėžio r. bendruomenių sąjunga įgyvendino Neformaliojo suaugusių švietimo ir tęstinio mokymo programos veiklas, kurias finansavo Panevėžio r. savivaldybės administracija. Programos tikslas – informuoti programos dalyvius apie sveikatos svarbą, suteikti galimybę geriau pažinti save, kaip asmenybę, paskatinti rinktis sveikatą tausojantį maistą ir fizinio aktyvumo veiklas. Buvo tikimasi, kad paskaitų, praktinių užsiėmimų metu programos dalyviai įgys teorinių ir praktinių žinių sveikatos stiprinimo srityje.
Vaivadų bendruomenės namuose vyko pirmasis programos užsiėmimas-paskaita „Psichologinis atsparumas šiuolaikiniame gyvenime“ ir praktinis tapymo ant šilko užsiėmimas. Savanorystės pagrindais paskaitą skaitė ir praktinį užsiėmimą vedė lektorė, psichologė, psichoterapeutė, Panevėžio r. savivaldybės tarybos narė Genė Jakaitienė.
Antrąjį programos užsiėmimą „Intuityvi kūryba taškavimo technika“ vedė lektorė Vaida Virbalaitė. Ji pristatė taškavimo techniką, papasakojo kad taškavimas, kaip terapija, padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, įveikti stresą ar įtampą, taškuojant lavinama koncentracija, dėmesingumas, smulkioji motorika. Lektorė dalyviams patarė taškuojant pasikliauti savo vaizduote, įkvėpimu ir fantazija, pasitikėti savimi. Dalyvės rinkosi spalvas, jas derino tarpusavyje, įvairaus dydžio taškavimo įrankiais mokėsi taškuoti. Kiekviena sukūrė unikalų, nepakartojamą piešinį, kuriame tarpusavyje žaidė ir šoko įvairių dydžių bei spalvų taškeliai.
Parfumerijos pažinimo ir olfaktorinių pojūčių užsiėmimą „Užuosk“ vedė lektorė, parfumerijos edukatorė Edita Vigelytė. Lektorė apie kvepalus kalbėjo, kaip apie dar vieną meno sritį. Anot jos – kvepalai tai labai tiksliai ir racionaliai sukurtas kūrinys, o nosis mums duota ne tiktai tam, kad užuostumėme kažką labai paprasto. Lektorė teigė, kad nosis kaip akys ar ausys, duota pažinti meninius kūrinius, ypač užuodžiamus.
Susirinkę Vidinės gerovės namuose projekto dalyviai susitiko su šių namų įkūrėja, neuroedukatore Rėda Makrickaite-Grigaitiene. Užsiėmimo „Kaip nustoti save vertinti ir pradėti save branginti?“ metu dalyvės bandė išsiaiškinti priežastis, kurios neleidžia gyventi savo svajonių gyvenimo, atsakyti sau į klausimus: kaip tapti pakankama sau pačiai? Kaip į save pažvelgti kaip į vertybę? Kokie resursai yra mumyse, kuriuos tik mes patys galime įžvelgti? Lektorė dalinosi mintimis apie tai, kad savivertė yra savęs matymas savo paties akimis. Ji leidžia atpažinti savo gabumus bei galimybes. Sekančio susitikimo metu lektorė dalinosi mintimis apie tai, kad ypatinga galia slypinti žmogaus smegenyse yra mūsų vaizduotė. Ji gali detaliai atkurti praeities vaizdus bei sumodeliuoti naują ateitį. Anot lektorės mes nuolat konstruojame praeitį ir kuriame ateitį. Paradoksas, bet intelektas neveikia be vaizduotės. Kiekvienąkart prisimindami vienus ar kitus įvykius mes kuriame ir jei sugebame keičiame perspektyvas – tai yra vaizduotės pagrindas. Užsiėmimo „Vaizduotės galia“ metu aiškinomės ir bandėme atsakyti į klausimus: kaip reikėtų išlaisvinti savo vaizduotę? Kaip atlaisvinti vietos sąmonėje nuo praeities įvykių? Kaip įžvelgti naujas perspektyvas? Pasitelkdami vaizduote kūrėme pasakojimus, kuriuose netrūko netikėtumų, gyvenimiškos patirties bei išminties.
Upytės tradicinių amatų centro svirne buvo organizuojama paskaita „Kodėl verta rinktis sveiką ir kokybišką maistą?“, kurios metu dietistė, subalansuotos mitybos ekspertė, sveikos gyvensenos koučerė, sveikatai palankių receptų knygų autorė Rita Šilenskienė dalinosi savo žiniomis bei patirtimi. Užsiėmimo metu buvo ieškoma sąsajų tarp maisto ir sveikatos. Anot lektorės šiuolaikinė medicina, tirdama maistą iki smulkiausių jo sudedamųjų dalių, atskleidė, kaip skirtingos maistinės medžiagos veikia kūno sistemas, kokią įtaką maistinių medžiagų trūkumas turi ligų atsiradimui, bei įrodė, kad maistas, kurį valgome, turi tiesioginę įtaką mūsų savijautai ir sveikatai.
Programos dalyviai su trenere Audra Petronaityte mankštinosi suorganizuotose pilateso ir mobilumo („Circl Mobility“) treniruotėse, išbandė vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis.
Nuo lapkričio 18 d. Panevėžio rajono švietimo centro patalpose bus eksponuojama Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Panevėžio r. bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos kompetencijų gilinimas“ dalyvių darbų paroda.
Programos veiklų metu dalyviai buvo kviečiami leistis į savęs pažinimo kelionę, skatinami ieškoti atsakymų savyje, gyventi sveikiau, mėgautis subalansuotu maistu bei skoniais, aktyviai leisti laisvalaikį, kasdieninėse veiklose išlaisvinti savo kūrybiškumą, auginti sparnus savo mintims ir svajonėms.
Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė