2021 m. gruodžio 9-10 d. Birštone vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) organizuoti mokymai „Savanorystė bendruomeninėje veikloje. Kaip vėl norėti veikti? Kaip grįžti prie bendruomeninės veiklos esmės?“.

LKBS pirmininkė Virginija Šetkienė pasveikinusi susirinkusius kėlė klausimus: „Kodėl įgyvendinus milijoninės vertės projektus nebejaučiame džiaugsmo? Kas yra perdegimas ir kaip jo išvengti? Kaip vėl norėti veikti?“. Pirmininkė linkėjo mokymų metu įgytas žinias panaudoti savo veikloje, patirtį perduoti kitiems bendruomenininkams ir niekada neprarasti ugnelės širdyje.

Lektorė Milisenta Misevičiūtė pasidalino asmeninėmis savanorystės patirtimis, patarė kaip išvengti perdegimo, kaip suprasti, kad privalai sustoti, atsiriboti ir pailsėti, jog vėliau su dar didesne jėga kibtum į darbus. Milda Lukoševičiūtė dėstė Savanorių vadybos pagrindus, dar kartą priminė, kad net 80 proc. žmonių savanoriauti ateina tik asmeniškai pakviesti. Darbas grupėse ieškant atsakymų į daugelį bendruomenių lyderiams svarbių klausimų pralėkė akimirksniu.

Antrąją dieną lektorius Vygandas Pikčiūnas papasakojo apie sėkmingą komunikaciją, efektyvų darbingumą, asmeninę motyvaciją. Lektorius dalinosi patarimais, kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir šeimos, vidinio ir išorinio pasaulio. Mokė, kaip atskirti svarbius ir skubius darbus nuo neskubių ir nesvarbių, patarė neįsisukti į darbų rutiną.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos mokymai labai aktualūs šiuo metu, kai daugelis yra pavargę nuo abejingo visuomenės požiūrio, neįsitraukimo, nedalyvavimo ir burbėjimo, kad viskas ne taip, kaip reikia. LKBS  subūrė į vieną vietą būrį bendraminčių, kurie dalinosi patirtimi, emocijomis, idėjomis. Motyvavo save ir šalia esančius neapleisti savanorystės veiklų, nenustoti veikti.


Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print