Saulėtą rugsėjo 16 d. kupini puikios nuotaikos, nešini gardžiausiais patiekalais  Velžio seniūnijos senjorų asociacijos “Velžynė” nariai vėl rinkosi į  Velžio bendruomenės namų salę. Čia jau 10-ąjį kartą vyko Tradicinė rudens gėrybių šventė Velžio kaime.

Tai dar viena iš tradicinių ir labai laukiamų šios bendruomenės organizuojamų švenčių, į kurias susirenka ne tik asociacijos nariai, bet ir draugai, bičiuliai, kaimynai, nes šventės yra atviros visiems. Žinoma, sulaukiame ir svečių. Šį kartą į šventę atskubėjo Velžio seniūnijos seniūnas A. Viržaitis tradiciškai nešinas “šakočiu”, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė O. Baltramiejūnienė su krepšiukų gražuoliukų baravykų, kurie šiltai  sveikino susirinkusiuosius ir linkėjo toliau taip draugiškai ir šiltai bendrauti. Šventės metu turėjome galimybę susipažinti su nauja Liūdynės KC direktore Jurgita Valantiejiene. Rudens gėrybių šventės tikslas – atrasti ir apdovanoti pačias pačiausias šeimininkes ar šeimininkus – tad tradiciškai rinkome 10 pačių gardžiausiu, išradingiausių, saldžiausių patiekalų, kurių šeimininkės apdovanotos puikiais prizais. Gėrėjomės šokių kolektyvo “Aukštaičai “(vad. D. Grinius) smagiais šokių sūkiniais, klausėmės ir kartu dainavome su Raguvos KC liaudiškos muzikos kapela “Kukalis” (vad. V. Kiurienė), o judriausieji ir į šokių aikštelę visus kvietė. Šventę vainikavo patiekalų ragautuvės.

         

Nuotraukose: 1) Prizai šeimininkėms; 2) Komisija renka patiekalus nominacijoms; 3) Sočiausias patiekalas; 4) O. Baltramiejūnienė su grybukų krepšeliu; 5) Pirmininkės S. Revotienės pažintis su Liūdynės KC direktore J. Valantiejiene; 6) Šoka “Aukštaičiai” (vad. D. Grinius).

Vos tik prabėgus porai savaičių, senjorai ir vėl rinkosi į šventinę popietę prie gardžios kavos puodelio.

Spalio 1-ąją yra švenčiama pagyvenusių žmonių diena, tad “Velžynės” senjorai ir buvo pakviesti paminėti šią dieną.

Asociacijos pirmininkė Snieguolė Revotienė pradėjo popietę žodžias ir Jono Pauliaus II laiško: Vyresnieji žmonės padeda mums išmintingiau žvelgti į žemiškuosius įvykius, nes gyvenimo nepastovumai suteikė jiems žinių ir subrandino juos. Jie yra kolektyvinės atminties sergėtojai, todėl turi ypatingą privilegiją perteikti vertybes ir bendrus idealus, kurie yra visuomenės gyvenimo pagrindas. Nepaisyti vyresniųjų reikštų neturinčios atminties šiuolaikybės vardan neigti praeitį, kurioje tvirtai įsišaknijusi dabartis. Būtent dėl savo brandžios patirties pagyvenusieji gali pateikti jaunimui vertingus patarimus bei gaires.”

Norėdami igyti dar daugiau žinių ir patirties,  visi dalyvavo edukacinėje Kavos ir sūrio degustacijoje, kurią parengė Ypatingos kavos klubas (K. Trumpaitienė, Vilnius). Pasimėgavę kavos ir sūrio skoniais bei aromatais, puikiai nusiteikę senjorai klausėsi Liūdynės KC Velžio padalinio mišraus vokalinio ansamblio “Nevėžio vingis” (vad. V. Dzežulskis) skambių dainų, smagiai bendravo, planavo sekančius susibūrimus.

   

Nuotraukose: 1) Laukiam senjorų – A. Revotas visada įamžina šventės akimirkas; 2) Kavos ir sūrio degustacija; 3) Liūdynės KC Velžio padalinio mišrus vokalinis ansamblis “Nevėžio vingis” (vad. V. Dzežulskis).

Renginių išlaidos apmokėtos iš lėšų, gautų pateikus paraišką Panevėžio rajono savivaldybės administracijai pagal Aktyvaus bendruomenės gyvenimo skatinimo programą.


Parengė S. Revotienė

Nuotraukos A. Revoto

image_print