Gražiausio metų laiko trumpiausią naktį sutikome su visomis Joninių tradicijomis: žoliavome, pynėme vainikus, mazgojomės, prie Joninių vartų svečius pasitikome su baltu sūriu, šokome, dainavome, šėlome, plukdėme vainikėlius, degė laužai, neužmiršta ir paparčio žiedo paslaptis. Džiugino labai gausus būrys dalyvių, sulaukėme svečių net iš Ukrainos. Šventėme taip, kad garsiai nuskambėtų, kad Molainių Jonams, Janinoms ir Rasoms net už Atlanto pavydėtų.

Varduvininkus pasveikinti atvyko Panevėžio rajono seniūnas Saulius Skrebė. Joninių laužą įžiebti patikėta garbės viešniai Janinai Zlatkienei, buvusiai ilgametei Molainių kaimo bendruomenės pirmininkei. Mus linksmino Donatas ir komanda, savo dainas dovanojo molainiškis Antanas Vilkas, akis džiugino ir šokiui kvietė linijinių šokių klubas „Eliksyras“, nuobodžiauti neleido Jurinta, o vakarą vainikavo muzikos grupės „Lietuvaičiai“ koncertas.

Šventė nebūtų tokia, jeigu neturėtume rėmėjų ir pagalbininkų. Pagrindinis rėmėjas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, kurį skyrė didžiąją dalį lėšų projektui „Joninės Molainiuose“ įgyvendinti. Taip pat prisidėjo Panevėžio rajono savivaldybė. Sausainiais vaišino Molainių kepyklėlė UAB „Link Molainių“. Nuolatinis mūsų pagalbininkas – Molainių biblioteka, renginio partneris – Gyventojų bendruomenės centras „Molainiai“.

O svarbiausias šventės rėmėjai, palaikytojai ir visokeriopi pagalbininkai – Molainių kaimo bendruomeniškiai. Be jų nebūtų nei nuostabaus laužo, nei tvarkingos šokių aikštelės, nei vainikų, nei vainikėlių, o galiausiai ir pačios šventės! Ypatingą AČIŪ tariame: Egidijui ir Virginijai, Editai ir Aurimui, Linui, Erlandui, Mindaugui, Dainiui, Mantui ir jo suburtai komandai ir visiems, kas vienokiu ar kitokiu būdu prisidėjo prie šventės organizavimo.


Molainių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Levickienė

image_print