2022 m. rugsėjo 30 d. praūžė ilgai laukta, planuota, 4 metus brandinta – Vaivadų bendruomenės vaikų žaidimų aikštelės – atidarymo šventė. Bendruomenė ir valdybos nariai yra be galo dėkingi vieni kitiems už puoselėtą idėją ir jos išpildymui įdėtą laiką bei pastangas. Projektui įgyvendinti nuosekliai taupėme patys, tačiau neapsiėjome ir be finansinės paramos. Už skirtą dalinį finansavimą esame nuoširdžiai dėkingi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai bei Panevėžio rajono savivaldybės administracijai. Kiekvienas įgyvendintas projektas svariai prisideda prie viešųjų erdvių tobulinimo, infrastruktūros gerinimo, tuo vienijant bendruomenę, pagarbą asmeniui bei gražinant, pritaikanti asmenų poreikiams, aplinką. Matome kaip dideli ir maži bendruomenės žmonės vis aktyviau domisi ir įsitraukia į bendras veiklas, didėja visuomeniškumas ir Vaivadų bendruomenės šūkis „Juk kartu smagiau!“ su kiekviena įgyvendinta idėja įgauna vis apčiuopiamesnį pavidalą. Geras pavyzdys užkrečia, tad neketiname sustoti kurti bei puoselėti gerbūvį ir toliau.

O dabar – apie vaikų žaidimų aikštelės atidarymo šventę. Džiaugiamės itin gausiai susirinkusiais vaivadiečiais. Jaunos šeimos su vaikučiais, seneliai, pavieniai įvairaus amžiaus bendruomenės nariai, nauji ir seniai pažįstami veidai – visi susirinko dėl bendro tikslo. Atidarymo kalbą pasakė Vaivadų bendruomenės pirmininkė Laima Jusienė, papasakojusi apie nueitą kelią, atliktus darbus, palinkėjusi saugaus ir atsakingo naudojimosi naujuoju inventoriumi. Šventėje dalyvavo ir svečiai. Sveikinimus ir nuoširdžius linkėjimus išsakė Panevėžio seniūnijos seniūno pavaduotoja Danguolė Jankauskienė ir Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė. Kalbas lydėjo plojimai, o laikrodžiui išmušus 18 val., vaikučiai perkirpo simbolinę juostą, tuo paskelbdami oficialų vaikų žaidimų aikštelės atidarymą. Mažuosius užėmė ir linksmino animatoriai, piešdami veidus, traukdami dėmesį įvairiomis užduotimis ir atrakcijomis. Vyravo pozityvi ir nuotaikinga atmosfera, vaikai dūko laisvalaikio teritorijoje, kartkartėmis nubėgdami atsigaivinti ir užkąsti, o šį malonų šventės šurmulį fotoaparatu ir dronu įamžino kūrybingi savanoriai vaivadiečiai. Šventės praeina, emocijos ilgainiui nuslūgsta, bet vaizdo kadrai ilgą laiką primena akimirkos žavesį.

Tuo laiku kitapus bendruomenės pastato vyko pasiruošimas rudenėlio šventei: susineštos kaimynų vaišės, pasiruošta gyvos muzikos vakarui, gražiausios rudeninės puokštės konkursui bei kilo garai iš kulinarinio kampelio… Čia svečių laukė jau šventine tradicija tapęs troškinys bei naminė, vitamininga sriuba. Kaimynai nuotaikingai šnekučiavosi, vaišinosi, apžiūrinėjo erdves, o aplinkui zujo laimingi, dūkstantys vaikai.

Vakarui įsibėgėjant, bendruomenės nariai balsavo ir išrinko jiems pačias gražiausias rudenines puokštes, kurių autorės buvo apdovanotos saldžiais prizais. Puikią nuotaiką kurstė ir lydėjo muzikos atlikėjai Vaidas ir Birutė Dzežulskiai, kurie kvietė šokti, dainuoti ir linksmintis… „Juk kartu smagiau!“. Šventės dalyviai jungėsi į „šokio traukinuką“, širdis krykštavo matant tvyrančią nuotaikingą atmosferą, šokius, šypsenas ir įsitraukimą…

Galime tik pasidžiaugti puikiai pavykusiu renginiu, laiku ir kokybiškai įgyvendintu projektu. Gauname atsiliepimus iš gyventojų, jog šventė buvo NUOSTABI! Norisi palinkėti saugoti ir edukuoti vaikus. Skatinti tausoti ir gerbti savo aplinką bei inventorių. Tegul teigiami ir tvarūs dalykai mus visus sujungia bendriems tikslams. Kartu puoselėkime gražų, ilgalaikį gerbūvį, kad ir mums, ir kaimynams būtų gera bei pagarbu būti puikios bendruomenės dalimi. Laimingo naudojimosi naująja žaidimų aikštele.


Bendruomenės centro „Vaivadai“ valdybos narė Eglė Vaitkevičiūtė 

image_print