Panevėžio rajono savivaldybė remia nepasiturinčių Panevėžio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiųjų šeimų pažangius studentus. Jų dalinei paramai Studijų rėmimo programoje šiems metams skirta 10 tūkst. Eur., panaudota 7 320 Eur. Ši suma paskirstyta 19-ai studentų nuo 240 Eur iki 400 Eur. Iš jų 9 gyvenamąją vietą deklaravę Krekenavos, 4 – Panevėžio, 3 – Paįstrio,  po  1 – Naujamiesčio, Miežiškių, Velžio seniūnijose.

Prašymus pateikusiems 5 studentams parama neskirta dėl neatitikimo lėšų skyrimo tvarkos aprašo reikalavimams.

Pagrindiniai paramos dydį lemiantys kriterijai – studento šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui per mėnesį, turi būti ne didesnės nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta minimali mėnesinė alga (MMA), o paskutinio semestro egzaminų pažymių vidurkis ne mažesnis nei 7 balai.

Minimalus vienkartinės paramos dydis yra ne mažesnis nei 5 BSI,  maksimalus – ne didesnis nei 10 BSI.  Šiuo metu galiojantis BSI yra 40 Eur.

10 BSI skiriama studentams, kurie atitinka bent vieną iš šių kriterijų: yra neįgalūs; yra iš daugiavaikių šeimų (šeimoje 3 ir daugiau vaikų); šeimoje yra 2 ir daugiau studentų ar mokinių; turi tik vieną iš tėvų ar globėjų, vienas iš jų miręs ar tėvai išsituokę; vienas iš tėvų ar globėjų yra neįgalus arba jam sukakęs pensinis amžius; sukūręs šeimą ir turi vaikų.

5 BSI dydžio parama skiriama studentams, kurių pažymių vidurkis 7,00–7,99 balo; 6 BSI – 8,00–8,99 balo; 7 BSI – pažymių vidurkis 9,00–10,00 balų.

2020 m. studijų rėmimui, kaip ir šiais metais, taip pat buvo skirta 10 tūkst. Eur, panaudota 6 tūkst. Eur, ši suma paskirstyta 18-ai studentų.

Savivaldybės administracija studentų prašymus gauti paramą priima kasmet balandžio mėnesį.


Savivaldybės informacija

image_print