Panevėžio r. Dembavos lopšelis-darželis „Smalsutis“ visiems puikiai pažįstamas savo inovatyvumu ir išskirtinumu. Nors darželis nedidelis, čia kūrybingai sukurta vidaus ir lauko aplinka prisideda prie vaiko emocinio ir intelektinio tobulėjimo. Lauko erdvės 2020m. buvo įvertintos kaip vienos įspūdingiausių visoje Lietuvoje. Vidaus erdvės jaukios, vaikai čia  jaučiasi kaip namuose. Mažiesiems sudaromos sąlygos žaisti, mokytis, tobulėti pasitelkiant naujausias technologijas. Vaikai programuoja išmaniuosius robotus, atlieka užduotis interaktyvioje lentoje ir SMART ekrane, veiklose naudoja išmanias grindis ir kubus, šviečiančias „lego“ kaladėles.

Žengiant koja kojon su visomis naujovėmis, mūsų darželyje pradėta taikyti STEAM metodika. Šios raidės apjungia keletą disciplinų: gamtos mokslus (S), technologijas (T), inžineriją (E), menus (A) ir matematiką (M).  Net patys mažiausieji skatinami aplinką suprasti per patirtį, įvairius tyrinėjimus. Mūsų darželio filosofija, kuria jau senai vadovaujamės ugdydami vaikus – „kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas“ (K.Čiukovskis) – kuo puikiausiai atitinka naujos metodikos principus.

Šis pavasaris „Smalsutyje“ knibždėte knibžda naujų idėjų, planų. Ugdymo veiklų metu vaikai sodina, augina, stebi, prižiūri, taip mokosi kasdieninių gyvenimo įgūdžių. Mes mokomės visko, o svarbiausia – mokomės gyventi. Su STEAM, tai tapo lengviau įgyvendinama. Kaip pasitinkame pavasarį, norime pasidžiaugti ir pasidalinti su jumis. Gaila negalime įdėti to pavasarinio džiaugsmo, ore tvyrančios nuotaikos ir spindinčių susidomėjimu vaikų akių.

 

image_print