Vaikų ir paauglių patyčios yra opi problema šiuolaikinėje visuomenėje. Vaikas turėdamas žemą savivertę dažnai būna piktas, suirzęs ar įsitempęs, reiškia nepasitenkinimą kas vyksta aplinkui. Vaikams atsiranda problemų bendravime su mokytojais, bendraamžiais ir tėvais. Todėl svarbu kokia yra sukuriama bendra atmosfera šeimoje ar mokykloje. Ar skatinamas savo pranašumo demonstravimas, konkurencija, tai, kas gali skatinti patyčias, ar priešingai- bendrystės jausmas, kur kitas nėra konkurentas ar priešas, o draugas, su kuriuo galima patirti pozityvias patirtis.

Atkreipiant dėmesį  į problemos aktualumą kiekvienais metais Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai dalyvauja įvairiuose patyčių prevencijos renginiuose, „Veiksmo savaitės be patyčių“ veiklose. Kovo 25 dieną penktos klasės mokiniai dalyvavo valandėlėje „Kurią pusę pasirinksi tu?“. Susiskirstę į 2 grupes atliko praktinę užduotį. Komandose nagrinėjo įvairias situacijas, ieškojo sprendimo būdų, kaip išvengti patyčių. Visą mėnesį kitos klasės kūrė draugystės traukinį, ruošė draugystės receptus. Traukinio stotelė buvo mokyklos fojė.

Balandžio 14 dieną 7b klasės mokiniai išvyko į Kauno kino teatrą. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro iniciatyva mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti filmą „Drugelio širdis“. Filme pasakojama apie berniuką Juozapą, kuris kiekvieną dieną patiria patyčias iš vietinių chuliganų. Tačiau šalia jo atsikrausto mergaitė su kuria jis susidraugauja. Klasės valandėlės metu buvo aptartas filmas, diskutuota, kokią įtaką patyčioms turi aplinka ir šalia esantys žmonės. Mokiniams filmas patiko ir jį rekomenduotų pažiūrėti savo bendraamžiams.

Nebūkime abejingi, kiekvienas iš mūsų galime sustabdyti patyčias!


                                                          Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  Aušra Džiugelytė

 

image_print