Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga įgyvendina Neformaliojo švietimo ir tęstinio suaugusiųjų mokymo programą, kurios pagrindinis tikslas informuoti dalyvius apie sveikatos svarbą, suteikti galimybę geriau pažinti save, kaip asmenybę, paskatinti rinktis sveikatą tausojantį maistą ir fizinio aktyvumo veiklas.

Gegužės 28 d. būrys programos dalyvių vyko į pirmąjį užsiėmimą, Ukmergės rajone. Stabtelėję Taujėnų dvare susitikome su jo šeimininke Vida Stackevičienė, kuri papasakojo, jog dvaras minimas nuo XVI a. antrosios pusės ir išgyveno tris laikotarpius. Pirmojo metu jį valdė Radvilos,  sovietmečio metais dvaro patalpose buvo įsikūrusios kolūkio kontora, valgykla, kultūros namai, vaikų darželis. Apie 1995 metus dvaras privatizuotas ir atkurtas. Jame vyksta renginiai, ekskursijos, fotosesijos.

Pasisėmę teigiamų emocijų, pasivaikščioję po išpuoselėtą Taujėnų dvaro parką, pasidžiaugę saulės voniomis, kelionę tęsėme Kultuvėnų kaime įsikūrusiuose Rūtos ir Česlovo Lukenskų namuose. Dalyvavome seminare „Rūgštus skonis sveikatai atstatyti, stiprinti ir išsaugoti. Rauginimo ir fermentacijos nauda sveikatai“. Išsiaiškinome, jog rauginti produktai ne tik skanūs, bet ir labai naudingi sveikatai. Fermentuojantis daržovėms gaminasi probiotikai, kurių sudėtyje gausu gerųjų bakterijų, o jos yra sveikatos šaltinis. Praktinio užsiėmimo metu gaminome rabarbarų pagardą Čatnį, kurį skanavome su kepenėlių paštetu ir korėjietiškas kopūstų bei ridikų salotas Kimči, gaminamas iš fermentuotų daržovių, pagardintų įvairiais prieskoniais.

Išragavę visas VšĮ Lukenskų namai šeimininkų apdorotas prieskonines žoleles, raugintas daržoves, pasidairę po išpuoselėtą sodybą, apžiūrėję galerijoje pristatomą postavangardo menininko Česlovo Lukensko darbų parodą, pasiklausę jo saksofonu atliekamos muzikos, padėkoję už be galo šiltą priėmimą ir šviesias mintis, išsivežėme žinią, jog sveikata yra svarbiausias ir tuo pačiu didžiausias žmogaus turtas, kurį privalome saugoti ir puoselėti.


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print