Kovo 16 d. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje šurmuliavo bendruomenininkai. Vyko Visuotinis-rinkiminis Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos narių susirinkimas, kurį savo dainomis pradėjo prieš mėnesį į kolektyvą susibūrę Velžio vyrai (vadovas Vaidas Dzežulskis).

Kreipdamasi į susirinkusius visiems dėkojau už kartu nueitą kelią Per ketverius, kartu su bendruomenėmis praleistus metus, supratau, kad bendruomeninė veikla atveria kelią į sėkmę daugeliui veiklių, o svarbiausia savo krašto ir visos Lietuvos ateičiai neabejingų žmonių. Bendruomeninė, savanoriška veikla apima įvairias sritis: aplinkos kūrimą, puoselėjimą bei priežiūrą, laisvalaikio organizavimą, labdaros, socialines akcijas ir iniciatyvas, švietimą, tradicijų puoselėjimą ir svarbiausia žmonių telkimą bendrystei – ryšiui kuris grindžiamas solidarumu, pasitikėjimu bei bendra atsakomybe. Bendruomenėje kiekvienas gali jaustis esantis kažkieno dalimi, yra priimtas ir vertinamas.

Susirinkusius sveikino Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, Seimo narė Guoda Burokienė, kuri taip pat perdavė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkės Virginijos Šetkienės linkėjimus, administracijos direktorius Edmundas Toliušis, tarybos narys Povilas Žagunis, Panevėžio r. visuomenės sveikatos biuro direktorius Andrius Busila, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė, europarlamentaro Juozo Oleko padėjėja Modesta Petrauskaitė. Linkėjimus perdavė Seimo nario Tomo Tomilino padėjėja Regina Patalauskienė, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūnai Darius Petraitis ir Sandra Kareckė. Seniūnų vardu bendruomenininkus sveikino Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas. Buvęs Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis džiaugėsi aktyviai veikiančiomis bendruomenėmis ir sąjunga

Susirinkimo metu pristatytos ir vienbalsiai patvirtintos Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos 2023 metų veiklos, finansinė, revizijos komisijos ataskaitos, aptartas 2024 metų veiklos planas.

Visuotinio susirinkimo metu vyko Panevėžio r. bendruomenių sąjungos tarybos, pirmininko ir revizijos komisijos rinkimai.

Ateinančių ketverių metų laikotarpiui patvirtinta šios sudėties revizijos komisija – Ieva Gedmantienė, Liubovė Kepalinksienė ir Jolita Verikienė.

Išrinkta keturiolikos narių taryba: Odeta Baltramiejūnienė, Jovita Barolienė, Arūnas Blaževičius, Birutė Grabauskienė, Odeta Janionienė, Rimantas Januškevičius, Laura Mackevičienė, Daiva Mulevičienė, Lina Narkevičienė, Juozas Petrutis, Jolanta Silgienė, Kristina Stankevičienė, Regina Turulienė ir Daiva Židonienė. Be to už ilgametį darbą taryboje, idėjas ir iniciatyvas buvo padėkota Marijai Povilonienei, Rasai Marozienei, Gražinai Žemaitienei ir Danutei Pleskienei. Be šių aktyvių ir iniciatyvių moterų indėlio Panevėžio r. bendruomenių sąjunga nebūtų tokia stipri organizacija. Tikiu, jog jos nenutols nuo savanoriškos, bendruomeninės veiklos ir savo laiką bei jėgas skirs vietos bendruomenių labui.

Paskelbti ir apdovanoti Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos organizuotų konkursų nugalėtojai. Fotografijų konkurso „Bendruomenės vakar ir šiandien“ nugalėtojos – Eglė Vaitkevičiūtė, Stasė Pulkauninkienė ir Violeta Karklytė. Konkurso „Mūsų kaimo šviesuolis 2023“ nominacija „Kaimo gyvosios kultūros ir tradicijų puoselėtoja“ skirta Paįstrio kaimo bendruomenės narei Nijolei Vidžiūtei. „Kaimo šviesuolių šeima“ – Geležiuose gyvenantys Jovita ir Virginijus Baroliai. „Kaimo bendruomenės lyderis“ – Raguvos bendruomenės pirmininkė Liubovė Kepalinksienė.

Visuotiniame susirinkime dalyvavo net 45 iš 58 narių. Tai reiškia, kad bendruomenių judėjimas yra ne vienadienė veikla, o gimsta iš gilaus ir tikro žmonių poreikio. Esu tikra, kad ir Panevėžio rajono stiprios, aktyviai veikiančios bendruomenės – tai kelias į visų mūsų gerovę, pilietišką ir svarbiausia – laimingą visuomenę. Dėkoju visiems einantiems šiuo nelengvu, bet labai prasmingu keliu.


Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print