Panevėžio r. bendruomenių sąjunga įgyvendina Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Panevėžio r. bendruomenių sąjungos narių sveikos gyvensenos kompetencijų gilinimas“, kurią iš dalies finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė. Programos tikslas informuoti programos dalyvius apie sveikatos svarbą, suteikti galimybę geriau pažinti save, kaip asmenybę, paskatinti rinktis sveikatą tausojantį maistą ir fizinio aktyvumo veiklas.

Liepos 8 d. programos dalyviai keliavo į Kauno rajoną. Dalyvavo seminare „Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas Ežerėlio sveikatos namuose“. Svečius pasitikusi ir pasveikinusi  sveikatos namų įkūrėja Jolanta Marija Malinauskaitė išlydėjo į pirmąją užsiėmimo dalį – „Miško maudynes“. Tai  relaksacinės edukacijos būdas, kai sąmoningai būnama miške – panirus į jį visomis juslėmis, ne tik maloniai leidžiant laiką, bet ir gerinant sveikatą.

Ežerėlio sveikatos namuose programos dalyviai sužinojo apie įvairias sveikatos stiprinimo priemones, turėjo galimybę išbandyti SPA kapsulę, kompresinę ir šviesos terapiją, masažus. Sveikatą stiprino druskų kambariuose.

Kelionė tęsėsi aplankant kurortinę Kačerginės vasarvietę. Lydimi gidės Linos Sinkevičienės pasivaikščiojome neatpažįstamai pasikeitusiomis, išpuoselėtomis gatvėmis, parkais ir aikštėmis, grožėjomės rekonstruotomis vilomis, unikaliais paminklais, įamžinančiais istorinę kurorto praeitį. Klausėmės gidės pasakojimų ir skaitomų eilių. Aplankėme tautinės mokyklos pagrindų kūrėjo, vaikų literatūros rašytojo Prano Mašioto sodybą ir šalia jo įkurtą pasakų herojų medinių skulptūrų parką. Tarpukario Lietuvos kariuomenės generolo, gydytojo  Prano Vaiciuškos vilą, kurioje veikė pradžios mokykla. Stabtelėjome rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino namų kiemelyje. Svečiavomės kurorto direktoriaus, jūrų inžinieriaus Viktoro Rėklaičio statytoje viloje, kurioje šiuo metu įsikūrusi Kačerginės seniūnijos administracija – plačiai atverianti savo duris ir priimanti turistus. Lankydamiesi unikalioje Kačerginės Šv. Onos koplytėlėje buvome maloniai sutikti ir pakalbinti klebono kun. Juozo Fakėjavo.

Atsigaivinę šimtmečiais trykštančio šaltinio vandeniu, padėkoję už ypatingai šiltą susitikimą, atsisveikinome žadėdami dar kartą sugrįžti į unikaliu gamtovaizdžiu, žmonėmis ir istorijomis turtingą vasaros kurortą.


Panevėžio r. bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė

image_print