Prasidėjus pandemijai ir šalyje įvedus karantiną bei nuotolinį mokymą mokinai susidūrė su iki tol neturėtais iššūkiais. Visiškai nauja ugdymo proceso išraiška  vaikams kėlė nerimą, baimes, didino streso lygį. Vaikai labiausiai bijojo, kad nesugebės prisijungti prie vaizdo pamokų, atsiradę interneto trikdžiai sutrukdys pamokas, jie nespės visko atlikti. Bet kokia nežinomybė jau pati savaime kelia stresą ir didina nerimą, todėl niekada taip nevykdytas ugdymosi procesas įnešė sumaišties į šeimų gyvenimus. Aukštas nerimo, įtampos lygis visuomenėje dėl pandemijos, neapibrėžtas ilgalaikis nuotolinis mokymasis, taikomi ribojimai turi neigiamų emocinių, psichinių ir akademinių pasekmių. Kaip sau padėti, įveikti šį laikotarpį?

   Krekenavos M. Antanaičio gimnazijoje, kovo 23 dieną, 9-10 klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su VŠĮ „Juoda avis“ lektorėmis Laura ir Sigita. Užsiėmimo metu buvo aptarta mokinių psichinė ir emocinė savijauta, patiriamą stresą karantino laikotarpiu,  kylančius sunkumus mokantis nuotoliniu būdu. Su mokiniais diskutavo apie šios situacijos įtaką jų motyvacijai, patiriamiems jausmams, santykiams su šeima. Dar viena tema, paliesta užsiėmimų metu, buvo ateities vizija baigus mokyklą, taip pat tarpusavio santykiai klasėje. Mokiniai aktyviai dalyvavo užsiėmime ir sulaukė atsakymų į jiems rūpimus klausimus, pareiškė norą dar kartą susitikti su lektorėmis.

   Kaip ir kiekvienais metais, kovo paskutinę savaitę gimnazijoje vyko  nuotolinės veiklos „Savaitė be patyčių“. 11-okai dalyvavo integruotoje dailės pamokoje- konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti“. Čia mokiniai kūrė logotipus. Mokinio pagalbos specialistų komandos nariai įvertinę darbus , atrinko geriausius atitinkančius temą ir formatą, kurių autoriams įteiktos atminimo dovanėlės. Jas įsteigė Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Vaikai, kurie patiria vienokias ar kitokias patyčias (jų formų yra įvairių) užauga nepilnaverčiais žmonėmis, jie nepasitiki savimi, sunku siekti gyvenimo tikslų, turi sveikatos problemų.

   1-os klasės ugdytiniai dalyvavo nuotoliniame užsiėmime „Kurią pusę pasirinksi tu?“. Pamokos pradžioje susipažinę su heroje – stebėtoja muse, atliko pratimą „Taip-Ne“. Sveikatos specialistė, vaikams, papasakojo istoriją apie mergaitę, kuri verkė, nes iš jos tyčiojosi kiti vaikai. Kartu diskutavo, kas galėjo padėti mergaitei, kaip vadinasi toks elgesys, kaip ji jautėsi? Pabaigoje vaikai buvo  pakviesti atlikti užduotį „Galiu pasikalbėti apie patyčias“.

   Kadangi daug sėdima, neišvengiamai, prie kompiuterio ekranų, daug naršoma socialiniuose tinkluose, vaikus gali užklupti ir internetinės patyčios. Yra pastebima, kad kartais virtualioje erdvėje elgiamasi ryžtingiau ir pasisakoma drąsiau, negu realiame gyvenime. Žmonės virtualiame pasaulyje gali jaustis laisvesni. Apie elektronines patyčias, kaip jų išvengti, kovo 24 dieną, 7-8 klasių mokiniams, visuomenės sveikatos specialistė pateikė informaciją per Eduką dienyną.

  Pavasaris abiturientams  dažnai tampa įtampos, nepamatuotos baimės ir streso laikotarpiu. Kaip nugalėti egzaminų baimę ir kaip susidoroti su nerimu ir įtampa? Sveikatos specialistė kovo 30 dieną, per Eduką dienyną, pateikė mokiniams patarimų, kaip  padėti sau įveikti stresą, pagerinti žinias ir sėkmingai išlaikyti abitūros egzaminus.

 Tikimės, kad šiuo nelengvu ir sudėtingu laikotarpiu, šios nuotolinė veiklos, padės mokiniams pastiprinti savo psichinę ir emocinę būseną.


                                                                                                                                VSPS A.Džiugelytė

 

image_print