Balandžio 27 d. Panevėžio r. lopšelis-darželis „Smalsutis“ sukvietė rajono priešmokyklinukus į tradicinę priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinę – praktinę konferenciją „Mes gamtos vaikai 2021“, organizuojamą mokytojų Ingos Širmulienės ir Jovitos Niauronienės. Pirmą kartą nuotoliniu būdu organizuotoje konferencijoje dalyvavo vaikų komandos iš Pažagienių darželio-mokyklos, Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“, Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Paliūniškio Tiltagalių skyriaus ir Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“.

Likus dviem savaitėms iki konferencijai numatytos datos, dalyviai gavo netikėtus siuntinius – į įstaigas atkeliavo tyrinėjimų dėžės su tyrimui reikalingomis medžiagomis ir instrukcijomis. Vaikai išsikėlė hipotezę, ar galima pasigaminti dažus, panaudojant gamtinę medžiagą, atliko tyrimą ir eksperimentavo gautomis spalvomis ant drobės. Nepabūgę  iššūkių gautus  rezultatus kūrybiškai pristatė nuotolinės konferencijos metu.

 Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis. Konferenciją stebėjo ir jaunuosius tyrinėtojus sveikino Panevėžio r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vietienė, Dembavos lopšelio-darželio direktorė Daina Murauskienė. Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir tikimės susitikti kitais metais.

 

image_print