Būrys aktyvių, šaunių Velžyje gyvenančių mamų susibūrė ir nusprendė įsteigti Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenę. Ilgai nelaukusios ėmė kviesti registruotis naujus narius, ieškoti paramos ir finansavimo šaltinių. Na, o gavę Panevėžio rajono savivaldybės, mieste ir rajone veikiančių įmonių ir įstaigų palaikymą – rugpjūčio 29 d. sukvietė į smagų renginį – PIKNIKAS 2021 – vienos dienos festivalis.

Toks bendruomeniškumas turėtų būti užkrečiamas. Visa komanda dirbo kaip darnus mechanizmas ir gera nuotaika buvo perduota renginio dalyviams. Reikia tikėtis, kad šis renginys taps tradiciniu, nes pirmosios šventės dalyviai neslėpė susižavėjimo ir klausė: „Kada sekantis?“.

Renginys prasidėjo bendra mankšta prie upės, kurią pravedė trenerė Sandra. Nevėžio pakrantės pieva kunkuliavo veiklomis tiek mažiems, tiek dideliems. Viena jų buvo labai kvapni ir viliojanti, bendruomenės narės Vilanda ir Greta šeimininkavo prie milžiniškos keptuvės, kepė kiaušinienę ir ja vaišino aplink susibūrusius. Šventės atidarymo akordus sugrojo Panevėžio r. Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“, na o susirinkusiems muziką, dainas ir gerą nuotaiką skleidė Darius Liutkevičius, vedėjas Valdemaras ir prie DJ pulto sukosi Marius. 

Vaikų zonoje, po medžiu buvo įsikūrusi teptukų ir dažų fėja Deimantė, kuri be jokios
pertraukos puošė vaikų veidelius pasirinktais piešiniais ir spalvingomis laikinomis tatuiruotėmis. Mūsų bendruomenė pasisako už sąmoningą tėvystę ir ugdymą, tad viena iš veiklų pasirinkome – finansinio raštingumo pamoką „Vaikų turgelis“. Mažieji galėjo prekiauti savo išaugtais žaislais, knygomis, mokyklinėmis prekėmis, už uždirbtus pinigėlius mažieji  žadėjo pirkti naujus žaisliukus, knygas, taupyti didesniam pirkiniui. Sulaukusi didelio populiarumo,  manome jog ši veikla pasikartos ir ateityje. Vaikų zonoje taip pat vyko estafetės, kūrybinės ir muzikalios dirbtuvės.

Seniūnijos pastate įkurtoje edukacinėje zonoje vyko paskaitos šeimai, o vaikai galėjo dalyvauti smagioje, mokslinėje edukacijoje – vaikai atliko įspūdingus ir efektingus eksperimentus, nuo kurių buvo girdėti įpūdžių šūksniai.

Panevėžio miesto ir rajono policijos biuro pareigūnai suteikė galimybę pajusti jausmą kaip jaučiasi apsvaigęs žmogus, tereikėjo užsidėti specialius akinius ir apeiti kliūtis.
Na, o vienos dienos festivalio programą užbaigėme kino filmu po atviru dangumi.

Pikniko metu dalyvavo per 420 dalyvių. Visi atvykę dalyviai buvo registruojami ir gavo renginio rėmėjų dovanas, taip pat už auką, ištraukę loterijos bilietą, galėjo laimėti dar dovanų, tad ne tuščiomis rankomis ir geromis emocijomis atsisveikinome iki kitų metų.

Renginys dalinai finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 m. veiksmų plano 1.1.4 priemonę “Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”. 

Bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo – už suteiktą piniginę paramą, įsteigtus prizus ir paskolintas priemones, savanorių darbą ir visų Jūsų draugystę. Už renginyje pagautas nesuvaidintas emocijas padėkos „Ta FoTo“ ir Gintaras Grigaitis.


Panevėžio rajono aktyvių šeimų bendruomenės informacija

image_print