Jau beveik metus užsitęsusi pasaulinė  pandemija sudarė  nemažus iššūkius visai švietimo bendruomenei. Mokytojai ypatingai greitu tempu  persiorientavo  ir visa  ugdymo procesą,  renginius, akcijas bei įvairius  konkursus, olimpiadas   perkėlė   į virtualų  pasaulį. Ne išimtis ir mūsų  Naujamiesčio gimnazija.

Pirmą kartą šiais metais nuotoliniame renginyje  susibūrė gimnazijos bendruomenė minint Laisvės gynėjų dieną.  Išradingai ir labai jautriai apie 1991 m.  pradžios įvykius priminė istorijos mokytojas  – metodininkas bei 8 klasės vadovas Paulius Grinkas.  Valstybės atkūrimo proga vėl visi susitelkė ir  nuotoliniu būdu pažymėjo šią svarbią  mūsų tautai ir piliečiams datą  1918 m. Vasario 16- tąją. 

Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais  diskutavo  apie tai,  kas yra laisvė, kokia kaina ją lietuvių tauta iškovojo. Trečios ir ketvirtos klasės mokinai prisiminė ir laiko juostoje pažymėjo svarbiausias mūsų valstybės  tūkstantmečio datas. Po diskusijų ir pasakojimų kahoot įrankio pagalba dalyvavo viktorinoje ir atsakinėjo į klausimus   apie savo šalį.   100 – 92 proc. taškų surinko  2 klasės mokinai Lėja Bartusevičiūtė, Silvija Letulytė, Gabija Griciūtė, 3 klasės mokiniai Gustė Kudrausaitė, Ignas Šeputis, Beatričė Tautkutė, 4 klasės mokiniai Arnas Bartusevičius, Ugnė Trinkūnaitė, Pranas Vilimavičius.

5 – 8  bei I – III gimnazinėms klasėms  virtualų renginį vedė I gimnazinės klasės mokinės Aurelija Briedytė ir Aistė Puriuškytė.  Istorijos mokytojas Paulius Grinkas  įdomiai  ir išradingai vedė Lietuvos  istorijos  vingiais  bei priminė svarbiausius  to  meto įvykius.  Vyresniųjų mokinių pilietiškumo valandėlę taip pat vainikavo viktorina, paruošta kahoot  įrankiu. Šios  grupės klausimai buvo sudėtingesni ir sunkesni . Čia geriausiai pasirodė mokiniai  Rokas Vyšniauskis  ir Urtė Dulkytė.

Renginį virtualiai organizavo ir koordinavo pradinių klasių mokytojos metodininkės  Alma Briedienė, Asta Žaludienė,  anglų kalbos vyresnioji  mokytoja bei I klasės vadovė Inga Vasiliauskienė.  Įgyvendinti padėjo kūrybingosios gimnazistės  Aurelija Briedytė, Aistė Puriuškytė,  bibliotekininkė Laura Šinkūnienė .


        Gimnazijos pedagogai ir toliau intensyviai tobulina kvalifikaciją ir ieško naujų būdų bei įrankių,  kaip patraukliai, įdomiai virtualioje erdvėje  organizuoti  formalųjį ugdymą, renginius, akcijas, viktorinas.

                                      Naujamiesčio gimnazijos pradinių klasių mokytojas,  direktoriaus pavaduotojas ugdymui Sigitas Žaluda, anglų kalbos  mokytoja  bei I klasės vadovė Inga Vasiliauskienė

image_print