Šį gražų rugsėjį Molainių kaimo bendruomenės džiaugėsi nuostabia pažintimi su Praha, vienu gražiausių Europos miestų. Savo akimis įsitikinome, kad Praha ne veltui vadinama Karalių miestu. Nustebino užburiančia architektūros didybe, o naktinės Prahos grožis tiesiog gniaužia kvapą.

Pažintį su šiuo didingu miestu  pradėjome Hradčanuose, kur yra įsikūrusi prezidentūra, aplankėme Karališkąjį sodą ir įspūdingąją Šv. Vito katedrą. Tai didžiausia šalies katedra, kuriai pabaigti prireikė beveik šešių šimtmečių. Katedra turi daug šoninių koplyčių, freskų ir antkapių: negalima pamiršti gražių spalvotų navos vitražų, žėrinčių vidaus papuošimais. Gražiausioje iš šoninių koplyčių yra Šv. Vaclavo kapas ir Karališkoji kripta, kurioje ilsisi dauguma Čekijos karalių ir karalienių. Katedroje ir išskirtinis sidabrinis paminklas Jono Nepomuko garbei.

Keliavome viena žymiausių Prahoje Auksine gatvele (Zlata ulička), aplankėme garsiąją  Šv. Mikulašo Barokinę bažnyčią, pasivaikščiojome Karolio IV pėsčiųjų tiltu, miesto „brodvėjumi“ – Vaclavo prospektu, grožėjomės Senojo miesto aikšte ir Švč. Mergelės Marijos prieš Tyną bažnyčia su jos garsiaisiais iš tolo matomais bokštais, sulaukėme dvylikos apaštalų pasirodymo Astronominiame Orlojaus  laikrodyje, grožėjomės Praha plaukdami Vltavos upe.

Mums labai pasisekę, nes turėjome išskirtinę galimybę aplankyti ir sudalyvauti Karlšteino tvirtovės ir miestelio vynobrani vyno šventėje, kuri vyksta tik vieną kartą metuose. Charizmatiškoji ir nereali gidė Danutė Reichova profesionaliai, paslaptingai ir įtraukiai vedžiojo mus Čekijos istorijos labirintais. Grįžome praturtėję savo vidumi, istorijos žiniomis, gera emocija, naujomis pažintimis ir bendryste.


Molainių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Levickienė

 

image_print