2021 m. rugpjūčio 2 – 4 dienomis Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė” bendruomenė vyko į mokymus „Bitutės”  komandos formavimas”, kurie vyko Royal Spa Residence,  Birštone. Mokymus įstaiga vykdė  laimėjusi  Švietimo mainų paramos fondo „eTWINNING” projektų konkursą pagal dotacijos sutartį Nr. 2021-eTw-projektas-0013.

Mokymų tikslas – sutelkti komandą,  suvienyti įstaigoje dirbančius įvairaus amžiaus, išsilavinimo darbuotojus, siekiant bendrų tikslų.  Lektorė Rūta Gudmonaitė pristatė metodus aktyviam klausymuisi, kad mokėtume ne tik klausyti, bet ir išgirsti.  Tipologija pagal Adizes padėjo nusistatatyti, kokius vaidmenis įstaigoje mums pavyksta atlikti geriausiai. Susipažinome ir praktiškai išbandėme su PAEI, bendravimo stiliais, bandėme įsisavinti konfliktų valdymo žingsnius, streso valdymo kryptis. Gavome ir namų darbų, už kuriuos atsiskaitysime susirinkę į pasitarimą pradedant naujus mokslo metus.

 Bendruomenė aktyviai dalyvavo mokymuose, sėkmingai įveikė  lektorės pateiktas užduotis įvairiais būdais suformuotose komandose.  Netrūko gerų emocijų ir diskusijų. Refleksija atskleidė, kokie svarbūs kiekvienam žmogui buvo šie mokymai, kiek jie leido giliau pažinti bendradarbius. Tikime, kad įgytos žinios ir patyrimas ateityje leis kokybiškiau dirbti, palaikyti pozityvesnius tarpusavio santykius, efektyviau spręsti pasitaikančias problemas.


Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Paulina Nakrošiūtė

 

image_print