Miežiškių seniūnija

Taikos g. 1, LT-38117 Miežiškių mstl., Panevėžio r., tel.: (8 45) 57 84 62, 57 84 63, 57 84 65
faks. (8 45) 57 84 62
el. p. [email protected]

Lankytinų vietų žemėlapis
Lankytinos vietos: 1 – Švč. Mergelės Marijos bažnyčia; 2 – žydų genocido aukų kapinės Kurganavos kaime; 3 – siaurojo geležinkelio kompleksas Taruškų ir Raguvėlės kaimuose; 4 – Budrionių alkakalnis.

Seniūnijos plotas – 20 902 ha, kurių 6 392,23 ha užima miškai. Per teritoriją teka Nevėžio ir Juostos upės, 21 mažas upelis, čia yra hidrografinis Juostos draustinis. Miežiškių seniūnijoje yra 86 kaimai (didesni iš jų – Trakiškis, Nevėžis, Limeikiai, Margučiai), 2 314 gyventojų (2019-01-01). Veikia 1 pašto įstaiga, 3 medicinos punktai, 3 bibliotekos, 1 pagrindinė mokykla, bažnyčia, kultūros centras ir 2 jo padaliniai.
Seniūnijos centras – Miežiškių miestelis (628 gyventojai), esantis 13 km į pietryčius nuo Panevėžio, prie Panevėžio–Anykščių plento. Istoriniuose šaltiniuose miestelis minimas 1556 m. Pirmoji bažnyčia (medinė) pastatyta 1782 m. 1923–1950 m. čia buvo valsčiaus centras. 1959–1989 m. daržininkystės ūkio centras.
Miežiškiuose gimė kalbininkas Jonas Šukys, iš Nainiškių k. kilusi dailininkė Birutė Žilytė-Steponavičienė, iš Venslaviškių k. – poetas Juozas Stanikūnas (Žemės Dulkė), iš Gitėnų k. – pedagogė, socialinių mokslų daktarė Ona Skrebytė-Štitilienė ir kt.
Miežiškių pagrindinė mokykla 2009 m.  renovuota.
Miežiškiai garsėja aktyvia kultūrine veikla, tvariomis mėgėjų meno tradicijomis. Miežiškiuose veikia kultūros centras (www.mieziskiukc.lt), turintis padalinius Trakiškyje, Nevėžyje ir vaikų muzikos studiją. Plačiai žinomi, ne tik vietos gyventojų mėgstami tradiciniai krašto renginiai: šalies moterų armonikininkių šventė-varžytuvės „Petronės armonika“, atlaidų pakermošiai, kulinarinio paveldo šventės „Oi, skanios bobutės vaišės“, „Bulvė ir maistas, ir vaistas“, šalies naminės duonos kepėjų šventė „Visur duona su pluta“ ir kt. Miežiškių kultūros centras kasmet organizuoja Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų varžytuves „Kapelmaušis“, Miežiškiuose sumanyta folkloro šventė „Par šilalį jojo“ yra tapusi tradiciniu kasmečiu rajono renginiu.
Miežiškių kultūros centre ir padaliniuose veikia liaudiškos kapelos „Ratasai“, „Rudenėlis“, „Juostvingė“, folkloro ansamblis „Ringis“, vokaliniai ansambliai „Raskila“, „Alkupis“, „Vėjūnė“, „Vakarė“, „Lanksva“, seniūnijos moterų choras, mėgėjų teatras, populiariosios muzikos grupė „Pilnatis“, Trakiškio žolininkių būrelis ir kt. Folkloro ansamblis „Ringis“, liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“, moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir Miežiškių mėgėjų teatras yra pelnę aukščiausius šalies mėgėjų meno apdovanojimus „Aukso paukštė“.
2018 metais vykusioje šalies Dainų šventėje dalyvavo 10 Miežiškių seniūnijos mėgėjų meno kolektyvų. Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras, vadovaujamas režisierės Jurgos Švagždienės,  tapo Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ laureatu. Vokalinis ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Kairytės, tarptautiniame konkurse „Praga cantat“ (Praha, Čekija) pelnė aukso diplomą.
Seniūniją garsina jos gyventojai: Rokas Lipeikis – daugkartinis Lietuvos automobilių ralio čempionas, Mantas Rudys – daugkartinis svarsčių kilnojimo pasaulio čempionato prizininkas.
Miežiškių seniūnijoje plėtojamas žemės ūkis ir miškų ūkis. Čia dirba 25 perspektyvūs ūkiai. Pieninę gyvulininkystę vysto Gitėnų k. – Irena Birbilienė, Sutkūnų k. – Jonas Vidugiris, Trakiškio k. Vladas Deksnys, Vytas Gedvila ir Vladislovas Kontrimavičius ir kt. Grūdines kultūras augina ūkininkai Petras Nevulis, Algis Murmokas, Raimundas Pilkauskas ir kt. Jaunieji ūkininkai – Tomas Lipnickas, Ernestas Juodviršis, Mantas Rudys, Kęstutis Rudys ir kt.
Seniūnijoje daržininkystės tradicijas tęsia Alvydas Abukauskas, Vilius Valiukas, Mantas Rudys, kuris ne tik augina, bet ir perdirba daržoves. Jo raugintus kopūstus valgo ne vien miežiškiečiai, bet ir Panevėžio bei rajono gyventojai.
Veikia arklininkystės, sraigių auginimo ūkiai.
Seniūnijoje yra kelios parduotuvės, lentpjūvės, medžio apdirbimo įmonės. Veikia naujos ir naudotos žemės ūkio technikos pardavimo ir remonto įmonė „Margučiai“ Margučių k. Medinių surenkamų namų, pirčių detalių ruošinių gamybos ir montavimo, malkų gamybos ir baldinių ruošinių gamybos ir montavimo įmonė UAB „Eglera“ ir Ž. Vercinskienės įmonė Vaidegynės k. Baldų ir baldinių ruošinių gamybos ir montavimo įmonės Trakiškio k. ir Nibragalio k. Alų gamina AB „Taruškų bravoras“ Trakiškio k. Čia veiklą vykdo kieto kuro katilų gamybos įmonė UAB „Vakaro rasa“, baldus gamina UAB „IF Concept“. Miežiškių seniūnijoje įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Nikolajevka“ ir „Pas Kęstutį“.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-11 14:04