Lietuvoje vykstantys švietimo pokyčiai skatina ir suaugusiųjų švietėjus gilinti savo kompetencijas. Deja, lėšų andradgogų kompetencijų tobulinimui vis dar trūksta, todėl ypač džiugina Lietuvos suagusiųjų švietimo asocijacijos dėmesys savo narių profesiniam augimui.

Į Slovėnijoje vykusius „Erasmus+“ KA1 mokymus, skirtus koučingo įgūdžių gilinimui (angl. „PEER COACHING as a Sustainable Source of Professional Development“) LSŠA delegavo devynis andragogus. Kartu mokantis įveikta daug profesinių ir asmeninių įgūdžių. LSŠA konsorciumo narių vieningumą sustiprino ir liepos 6-ąją ‒ Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Liublijanos skverelyje sugiedota Tautiška giesmė. Nuoširdžiai džiaugiamės LSŠA ekspertų, valdybos narių ir konsorciumo (Marijampolės Meilės Lukšienės šviertimo centro, Marijampolės trečio amžiaus universiteto ir Šakių trečio amžiaus universiteto) narių bendradarbiavimu, skatinančius andragogų profesinį augimą. Šie kvalifikacijos tobulinimo kursai vyko pirmosios mano atostogų savaitės metu ir tapo puikia smegenų mankša pasineriant į vasaros malonumus.

Nuoširdžiai dėkoju projekto koordinatorei Vilijai Lukošūnienei už projekto idėją ir organizacinius darbus, ir, žinoma, savo bendramokslėms, su kuriomis kartu praleidome įkvepiančią mokymosi savaitę.

Plačiau skaitykite Elektroninėje Europos suaugusijųjų mokymosi platformoje „Epale“


Renata Jankevičienė, LSŠA valdybos narė, „Epale“ ekspertė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

 

image_print