Kaip ir kiekvienais metais buvo paskelbtas Panevėžio rajono pradinių klasių mokinių projekto „Kartu skaityti gera…“ konkursas „Viena knyga“. 1–2 klasės mokiniams siūloma skaityti ir analizuoti Ignės Zarambaitės knygą „Emilio laiškas“ bei 3–4 klasių mokiniams tos pačios autorės knygą  „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“.

Kad sudomintume vaikus šiomis knygomis, nutarėme į mūsų mokyklą pasikviesti šių knygų autorę Ignę Zarambaitę ir bibliotekoje surengti jos knygų parodėlę.

Literatūrinio-edukacinio užsiėmimo metu rašytoja pirmiausia prisistatė. Vaikai sužinojo, kad ji gyvena Šilutėje, labai mėgsta gamtą, rašyti, skaityti, kad gamina rankų darbo lėles ir, didžiulei vaikų nuostabai, žaidžia futbolą. Sužinojo, kaip jos namuose apsigyveno du katinai Kapučinas ir Tiramisu, kodėl jų tokie vardai, kuo ypatingas balandis Debesėlis.

Vėliau rašytoja su 1-2 klasių mokiniais kalbėjo apie pasakas „Emilio laiškas“, „Slapta laiškų rašymo agentūra“, „Pašto pelyčių nuotykiai Šiaurėje“, diskutavo apie laiškų rašymą, tikrą draugystę ir stebuklus, kuriuos galime sukurti patys.

3-4 klasių mokiniai susipažino su Ignės Zarambaitės knyga „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Sužinojo, kad knygoje rašoma apie vienišą mergaitę Elzę, kuri, tvarkydama apleistą sodą, rado slaptais ženklais pažymėtą raktą nuo tunelio, nuvesiančio ją 150 metų atgal į praeitį. Kitame pasaulyje Elzė turės atrasti drąsos ir nugalėti sunkiausius iššūkius. Istorijoje daug baugių, intriguojančių vietų, nepaprastų būtybių, atgijusių iš mitologijos: kaukų, laumių, raganių, maumų… Vieną iš jų kūrybinių dirbtuvių metu ir pasigamino vaikai. Kauko kūrybos receptas – padaryti savo rankomis. Svarbiausia – širdis ir akys. O padarius nuoširdžiai tikėti ir kantriai laukti, kol pasakys savo vardą. Būtina to nepamiršti.

Susitikimo pabaigoje autorė parašė po palinkėjimą vaikų atsineštose knygelėse ir nusifotografavo.


Informaciją parengė Pažagienių mokyklos-darželio pradinio ugdymo mokytoja Diana Meištaitė

 

image_print